Facebook Google+ Twitter

Kwietniowe party z Adolfem Hitlerem

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-18 19:43

Kilka faktów i garść refleksji na temat osoby Adolfa Hitlera w związku ze zbliżającą się rocznicą jego urodzin oraz rocznicą śmierci.

Ojcze, pragnę zostać księdzem! – oświadczył młody Adolf swojemu ojcu Aloisowi. – Nie chcę być celnikiem, jak ty.

Zostałem politykiem wbrew swojej woli. Polityka jest dla mnie tylko środkiem do celu. Gdyby znalazł się ktoś inny, nigdy nie pakowałbym się w politykę, lecz został artystą lub filozofem. Troska o istnienie narodu zmusza mnie do tej działalności - kultura jest tylko tam, gdzie jest bezpieczeństwo życia

Niestety ani ten, ani kolejny ambitny plan, aby zostać artystą malarzem, nie ziścił się. Temu chorowitemu chłopcu było pisane zostać zupełnie kimś innym. Ten niedoszły ksiądz i artysta, który 20 kwietnia skończyłby 123 lata, odcisnął niechlubne piętno w historii jako Kanclerz III Rzeszy odpowiedzialny za rozpętanie II wojny światowej i śmierć milionów ludzi!

Zwycięzcy nikt nie będzie się pytał, czy mówił prawdę
Ale zanim do tego doszło, Adolf musiał przejść długą, wyboistą drogę.
Po miłosnym rozczarowaniu i nieudanej próbie samobójstwa wyjechał do Wiednia. Tam, po trzech nieudanych próbach dostania się do Akademii Sztuk Pięknych, załamał się całkowicie, wpadł w depresję i zaczął stronić od ludzi. Mieszkał w hospicjum, pracował przy odśnieżaniu ulic, jako pomocnik murarza, z czasem zaczął sprzedawać swoje akwarele.

Być obywatelem swojego państwa, nawet, jeśli jest się tylko zamiataczem ulic, musi być uważane za większy honor niż bycie królem w obcym kraju

Jakiś czas potem wstąpił do wojska, został lekko rany i jako rekonwalescent doczekał końca przegranej przez Niemców wojny. W 1918 przeniósł się do Monachium, ukończył kurs dziennikarski, wstąpił do Niemieckiej Partii Robotniczej, gdzie ujawnił się jego talent oratorski, Hitler wręcz elektryzował słuchaczy. W krótkim czasie jego 40-osobowa partyjna komórka rozrosła się do 2000 członków. Wtedy poznał go Rudolf Hess, widząc w Hitlerze człowieka, „który może uratować honor Niemiec”. 29 lipca 1921 roku, w wieku 32 lat ten niedoszły ksiądz i artysta staje na czele Niemieckiej Socjalistycznej Partii Pracy, znanej nam bardziej jako NSDAP.

Koniec tego świata jest naszym początkiemWkrótce jego polityczna kariera na jakiś czas się załamie, po nieudanym puczu 8 listopada 1923 roku Adolf Hitler zostaje aresztowany i skazany na 5 lat pozbawienia wolności.

Osadzony w Landsbergu pisze swoją słynną książkę "Mein Kampf", która w krótkim czasie staje się „biblią” nazistów. Zwolniony przedterminowo z więzienia w grudniu 1924 roku Hitler jest już bohaterem, otoczony fanatycznymi nacjonalistami, reaktywuje NSDAP. 7 kwietnia 1925 zrzeka się obywatelstwa austriackiego, niemieckie przyjmując dopiero w 1932 roku. W 1930 roku jego partia jest już drugą frakcją w Reichstagu. Z czasem dzięki pomocy finansowej niemieckich przemysłowców takich, jak choćby właścicieli IG Farben, czy Krupp AG, w sposób całkowicie demokratyczny jego partia wygrywa wybory, a on sam 30 stycznia 1933 roku zostaje Kanclerzem Rzeszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.