Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1545 miejsce

KWP Katowice. Hybrydy w policyjnej flocie

Nowe auta odebrali przedstawiciele komend Policji z : Bielska-Białej, Bierunia, Cieszyna, Częstochowy, Gliwic, Katowic, Mysłowic, Rybnika, Sosnowca, Świętochłowic,Tychów oraz Żywca.

 / Fot. Archiwum KWP KatowiceW Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się dzisiaj uroczyste przekazanie 34 radiowozów z napędem hybrydowym, które zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, samorządowych oraz budżetu Policji.

Gospodarzem uroczystości był komendant wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński, który wspólnie z marszałkiem Województwa Śląskiego oraz prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał nowe pojazdy komendantom miejskim i powiatowym garnizonu śląskiego.

 / Fot. Archiwum KWP Katowice- Po raz trzeci mam przyjemność przekazywać kluczyki nowych pojazdów, które mają służyć społeczeństwu. Imponujący to widok. Te radiowozy to dowód, że potrafimy się porozumieć, różne jednostki samorządu i nie tylko potrafią współdziałać na rzecz dobra ogółu. Niech te pojazdy każdego dnia służą naszemu wspólnemu bezpieczeństwu - powiedział marszałek Wojciech Saługa.

 / Fot. Archiwum KWP KatowiceZakup został wsparty kwotą 900.000 zł - podkreślił Andrzej Pilot prezes Funduszu. - W ramach walki ze smogiem możliwe było przeznaczenie takiej kwoty na zakup nowoczesnych, a przede wszystkim ekologicznych pojazdów, które zastąpiły te starsze i bardziej uciążliwe dla środowiska. W tej chwili pracujemy nad kolejnym wnioskiem, dzięki któremu w przyszłym roku pojawią się kolejne pojazdy.


 / Fot. Archiwum KWP KatowiceSamochody te, dodajmy. mają bogate wyposażenie i zapewniają korzystającym z nich policjantom maksimum bezpieczeństwa i komfortu.

Każdy z pojazdów wart jest ponad 92 tys. złotych /brutto/, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra i 136 „koni”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.