Facebook Google+ Twitter

KWP w Katowicach.Przygotowują się do atestacji pierwszego stopnia

Konie policyjne charakteryzują się dużym spokojem i opanowaniem. Nie straszne im odgłosy wystrzałów, ujadanie psów czy głośne zachowania tłumu. Nowe wierzchowce dopiero po ukończeniu szkolenia uczestniczyć będą w codziennej służbie.

 / Fot. Archiwum KWP KatowiceGladius, wierzchowiec rasy polski koń szlachetny półkrwi, trafił do Zespołu Policji Konnej Wydziału Prewencji  / Fot. Archiwum KWP KatowiceKomendy Miejskiej w Chorzowie. Opus i Widim, konie rasy wielkopolskiej, do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

 / Fot. Archiwum KWP Katowice- Te piękne wierzchowce zostały zakupione przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, którą w połowie kwoty wsparł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, przekazując na ten cel 27 tysięcy złotych - przeczytaliśmy na stronie internetowej KWP.

Przygotowanie nowych koni do wykonywania zadań przewidzianych dla patroli konnych, to niełatwe zadanie nie tylko dla  / Fot. Archiwum KWP w Katowicachjeźdźca, ale przede wszystkim dla zwierzęcia.

Podczas szkolenia konie oswajają się z nietypowymi sytuacjami, z którymi mogą mieć do czynienia podczas patrolowania oraz przy zabezpieczaniu i utrzymywaniu porządku na imprezach masowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.