Facebook Google+ Twitter

"Kyuss Lives!" zagrają w maju w Budapeszcie

29 maja w stolicy Węgier rzadka gratka dla fanów stonera - pionierski w tym gatunku zespół, który rok temu reaktywował się koncertowo i obiecał wydać płytę, zagra w klubie Barba Negra.

Kyuss z Oliverim / Fot. Materiały prasoweAgencja Negative Art Production miała ambitny plan sprowadzenia Kyuss do Węgier już od jesieni ubiegłego roku, w ostatniej jednak chwili, zespół w marcu opuścił Nick Olivieri i trasa stanęła pod znakiem zapytania.

Kyuss Lives! to zespół, który oparł się na dorobku Kyuss i stworzył koncertowy projekt - ponieważ jednak Josh Homme zdecydowanie nie chce wrócić do swojego starego składu, nazwa pozostaje inna niż orginalna. Historia zaczęła się w 2010 roku, kiedy sam John Garcia zaczął podróżować z koncertami, grając prawie wyłącznie kompozycje Kyuss. Po jakimś czasie Nick Olivieri i Brant Bjork zdecydowali się doń dołączyć w pojedynczych sytuacjach, aż z ich wspólnego grania powstała koncepcja stworzenia zespołu na nowo. Kyuss Lives! zapowiedziało międzynarodową trasę pod koniec 2010 roku i tak po raz pierwszy od ponad dekady znaleźli się na europejskich scenach.

A oto jak się prezentowali jeszcze przed zmianami personalnymi na koncercie w tym roku:W tym roku jednak Josh Homme postanowił podać do sądu kolegów z zespołu i zakwestionować ich prawo do korzystania z nazwy zespołu. Chwilę potem Nick Olivieri, na co dzień związany przede wszystkim z Queens of the Stone Age, przestał grać z Kyuss Lives! W ostatniej chwili udało się trasę jednak uratować, znajdując zastępstwo dla basisty w postaci Billy'ego Cordella z Yawning Man. Znamienne... dla Branta Bjorka i reszty zespołu Yawning Man był jednym z głównych źródeł muzycznych inspiracji. Tak czy inaczej, w tym momencie dalsza kariera Kyuss stoi pod znakiem zapytania, więc jeśli ktoś chce włożyć ich do swojego koncertowego portfolio przed ewentualnymi problemami z Joshem, ma teraz doskonałą okazję.

Supportem dla Kyuss Lives będzie rzetelny, rockowy występ węgierskiego Shapat Terror, których można posłuchać na ich stronie.

Koncert już 29 maja w klubie Barba Negra w Budapeszcie.

Bilety na występ dostępne są tradycyjnie na stronach Ticketportal i Ticketpro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.