Facebook Google+ Twitter

Kyuss powraca pod nazwą Vista Chino!

Już dziś debiutancki album Vista Chino „Peace” trafia na półki sklepowe w Polsce! Zespół został stworzony przez dwóch założycieli legendarnego Kyuss. 12 listopada Vista Chino zagra w warszawskiej Proximie jedyny koncert w Polsce!

 / Fot. Materiały prasowePodczas Europejskiej trasy, na basie zobaczymy Mike’a Deana z Corrosion of Conformity. Jak zpowiada zespół, podczas koncertu czeka nas - poza nowym materiałem - także ponad godzina muzyki Kyuss!
Muzycy Vista Chino pozwolili fanom zapoznać się z nowym krążkiem już teraz. Fragmentów albumu można posłuchać w TYM miejscu. W sieci krąży już także już singiel zatytułowany „Dragona Dragona”, do odsłuchu pod TYM linkiem.

Okładkę płyty „Peace” zaprojektowała słynna kalifornijska grupa The Date Farmers. Obrazy tych artystów, collage i trójwymiarowe rzeźby, zawierają elementy inspirowane graffiti, ulicznymi malowidłami, tradycyjnymi plakatami rewolucyjnymi, sztuką więzienną i tatuażami. Brant Bjork o współpracy z The Date Farmers: „Ta grupa pochodzi z miejsc, z których i my się wywodzimy, wielkim zaszczytem dla nas jest praca z tak kreatywnymi artystami!”

Serdecznie zapraszamy!

12.11.2013

VISTA CHINO

+ Monster Truck
+ Elvis Deluxe


Proxima; Warszawa
Otwarcie bram 19:00
Początek koncertu 20:00


Bilety w cenie: 80zł przedsprzedaż / 100zł w dniu koncertu

Kyuss Lives! Zdecydowali się zmienić nazwę na Vista Chino ze względu na wyrok sądu, o który zabiegali pozostali członkowie pierwotnego Kyuss po odejściu z zespołu – Josh Homme i Scott Reeder. Działania te miały na celu zablokowanie nagrywania i wydawania nowego materiału pod szyldem Kyuss Lives! John Garcia o Vista Chino: „Kyuss Lives to w tej chwili Vista Chino! Dobrze jest móc to w końcu napisać, a powiedzieć na głos – jeszcze lepiej. Czas zapomnieć o przeszłości, należy przeć do przodu i realizować nasz plan, czyli tworzyć muzykę i ruszyć w trasę!”. O sprawie wypowiada się także Brant Bjork: „Odetchnęliśmy z ulgą kiedy dobiegł końca konflikt związany z nazwą, możemy wreszcie zrobić kolejny krok naprzód, dlatego czujemy się świetnie. Jesteśmy podekscytowani, że możemy wreszcie skupić się na tym co istotne, czyli tworzeniu muzyki. Totalna zmiana nazwy była właściwą decyzją i najszybszą drogą do naszego powrotu na scenę”.

Kyuss to grupa uznana za pionierów stoner rocka, ale obracająca się także w klimatach metalu i desert rocka. Band działał w latach 1988 – 1995, nagrał 4 genialne albumy i zapraszany był na wspólne trasy koncertowe przez zespoły: Metallica, Faith No More czy Nirvana. Powszechnymi stały się także porównania Kyussa do ojców chcestnych stoner rocka – Black Sabbath. Zespół działałby zapewne do dzisiaj gdyby nie konflikt dwóch przyjaciół i jednocześnie założycieli grupy: Johna Gracia i gitarzysty Josha Homme, który obecnie jest liderem zespołu Queens Of The Stone Age. Vista Chino to więc najnowsza inkarnacja klasycznego składu Kyuss.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.