43286 miejsce

La Liga: Atletico gromi Real Sociedad. Derby Sewilli na remis

W sobotnich meczach zaległej 1. kolejki ligi hiszpańskiej, Atletico Madryt, pod wodzą nowego trenera, rozbiło Real Sociedad 4:0 i odniosło pierwsze zwycięstwo na wyjeździe. Derby w Sevilli nie miały swego zwycięzcy.

Juanfran Torres (L) walczy z Antoine Griezmannem (P) z Real Sociedad. / Fot. EPAW czterech sobotnich spotkaniach 1. kolejki La Liga nie było miejsca na niespodzianki. Każdy z faworytów swoje spotkania wygrał, zaś derby, które zawsze rządzą się swoimi prawami, nie wyłoniły zwycięzcy czego też się spodziewano.

Espanyol Barcelona gładko i bez trudu pokonał Granadę 3:0. Dla "Papużek" było to bardzo ważne zwycięstwo, bo może pozwolić zająć wysoką lokatę na koniec pierwszej części sezonu - jeśli Athletic przegra z Realem, a Osasuna nie wygra z Valencią, Espanyol po 19 kolejkach będzie na miejscu 5. Baena, Verdu (rzut karny) oraz Fonte to strzelcy bramek dla katalońskiego zespołu.

Racing Santander nie dał rady zdobyć choćby punktu na swym stadionie w starciu z Getafe. Stołeczny klub nie miał łatwego zadania, ale ostatecznie pokonał Kantabryjczyków 2:1, a zwycięski gol padł na 7 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Lepiej w spotkanie weszli gospodarze, którzy za sprawą Stuaniego w 14. minucie wyszli na prowadzenie.

W 26. minucie bramkę wyrównującą strzelił Gavilan, zaś Miku ostatecznie zapewnił trzy punkty przyjezdnym. Getafe zajmuje aktualnie 11. pozycję w lidze, ale mało prawdopodobne jest by się na niej utrzymało. Przy korzystnym scenariuszu, gracze z przedmieść Madrytu mogą się znaleźć i tak daleko o strefy spadkowej, do której może po tej kolejce trafić Granada, która już teraz zajmuje niską 17. lokatę.