56139 miejsce

La Liga: Barcelona gromi Rayo. Świętowanie w Madrycie przełożone

Piłkarze Realu Madryt zostali zmuszeni do odroczenia fiesty na Cibeles. Katalończycy, wciąż dowodzeni przez Pepa Guardiolę, rozgromili Rayo Vallecano 7:0 i matematycznie wciąż mają szanse na pokrzyżowanie szyków "Królewskim".

/ Fot. EPA/VICTOR LERENAGracze FC Barcelony nie wyglądali na załamanych, po tym jak Guardiola ogłosił w piątek że nie będzie dłużej trenował drużyny. Katalończycy po "czarnym tygodniu" pokonali Rayo Vallecano 7:0 i do prowadzącego w tabeli Realu Madryt tracą nadal 7 punktów na 3 kolejki przed końcem rozgrywek.

Jedynie w pierwszych pięciu minutach gry można było mieć wrażenie że goście będą mieli olbrzymi problem z zespołem gospodarzy. Rayo śmiało atakowało bramkę Pinto, który niemal co rusz popełniał błędy w dystrybuowaniu piłki. Graczom z Vallecas nie udało się jednak wykorzystać jakiejkolwiek pomyłki bramkarza Barcelony i w połowie rezerwowa ekipa Guardioli wzięła się za poprawę gry.

Na efekty długo nie trzeba było czekać. W 16. minucie Barcelona przeprowadziła zabójczą akcję, w której Alexis popisał się świetnym przerzutem piłki do Pedro, a Kanaryjczyk równie dobrze odegrał ją Messiemu, który strzelił niemal na pustą bramkę, zdobywając 42. gola w lidze.

10 minut później Argentyńczyk wypracował sytuację strzelecką Alexisowi, który w pełnym biegu minął bramkarza gospodarzy i niemal z zerowego kąta skierował piłkę do siatki rywali. Pomógł mu jednak młody defensor Robar, który swą interwencją pomógł futbolówce znaleźć się w bramce, a samemu zrobił sobie niemałą krzywdę, wpadając rozpędzonym na słupek, przez co meczu już nie był w stanie dokończyć.