41541 miejsce

La Liga: Deklasacja w Pampelunie. Kolejna "Manita" lidera [WIDEO]

To miał być kolejny trudny mecz dla lidera Primera Division. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. Podopieczni Jose Mourinho zdeklasowali rywala 5:1. Bramki dla przyjezdnych strzelili: po dwie Cristiano Ronaldo i Gonzalo Higuain oraz Karim Benzema. Honor gospodarzy uratował Nino.

Sonda

Mecz zakończy się:

Liczba dnia - 100. Tyle bramek w zmaganiach ligowych strzelili gracze "Królewskich" po zaledwie 30 rozegranych spotkaniach. Zespół Mourinho stoi na najlepszej drodze, by pobić rekord należący do... Realu Madryt, który wynosi 108 goli w sezonie.

Real Madryt urządził sobie strzelaninę w meczu z Osasuną, choć przed meczem wydawało się, że lider La Liga będzie miał okazje potknąć się na Estadio Reyno de Navarra. "Los Merengues" wygrali 5:1.

W 7. minucie Real prowadził już 1:0. Ronaldo dryblował, dryblował, dryblował, aż urwał się spod opieki rywali i znakomicie dośrodkował w pole karne, gdzie równie znakomicie akcję wykończył Karim Benzema. Francuz uderzył z "pierwszej piłki" w samo okno bramki Fernandeza.

Skoro akcja na 1:0 była znakomita, to co powiedzieć o tej na 2:0? Ronaldo, niemal zupełnie niepilnowany, oddał z ponad 30 metrów potężny strzał, który "zmieścił" w samo "okienko". Futbolówka, jak to po strzałach Portugalczyka, nabrała kilka razy nienaturalnych rotacji i Fernandez musiał ponownie wyjąć piłkę z siatki. Była to 37. minuta gry.

3 minuty później można było powiedzieć "musztarda po obiedzie". Higuain otrzymał dobre podanie od Ozila, pomknął na bramkę Osasuny i przelobował bezradnego golkipera gospodarzy. 3:0.

Po przerwie, nadzieje kibiców "Osy" odżyły. Nino wykończył w pierwszej akcji drugiej połowy dośrodkowanie jednego z graczy gospodarzy i wydawało się że nawarski zespół nabierze wiatru w żagle. Nic bardziej mylnego.

Przy stanie 1:3, sędzia Muniz Fernandez podyktował rzut wolny po faulu na Cristiano Ronaldo. Portugalczyk postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość i strzelił bramkę ze stałego fragmentu gry. Pomógł mu w tym Lekić, któremu piłka przedarła się między nogami i na wskutek rykoszetu, zmyliła bramkarza Osasuny. Problem w tym, że przed rzutem wolnym, Ronaldo zaliczył klasycznego "nura" i sędzia nie powinien był tego przewinienia odgwizdać. Była to 70. minuta meczu.

7 minut później, Higuain wpisał się ponownie na listę strzelców, a strzelił on po kolejnym dośrodkowaniu Ronaldo. Wtedy też, Real Madryt zdobył setnego gola w lidze.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. Lamah postanowił nieco "popyskować" sędziemu i w jednej chwili otrzymał dwie żółte kartki. W pierwszym kwadransie gry, Mendilibar, czyli szkoleniowiec "Osy" również został wyrzucony za dyskutowanie.