La Liga: FC Barcelona pewnie pokonała Sevillę dla Erica Abidala [wideo]

Katalończycy wygrali na wyjeździe z Sevillą i odrobili trzy punkty straty do Realu Madryt, który swój mecz rozegra w niedzielę z Malagą. Przed rozpoczęciem spotkania, aktualni mistrzowie Hiszpanii wykonali gest w kierunku Erica Abidala.

/ Fot. EPA/JULIO MUNOZFC Barcelona choć pewnie pokonała Andaluzyjczyków z Sevilli, nie miała najłatwiejszego zadania. Gospodarze Estadio Sanchez Pizjuan postawili twarde warunki gry i omal nie zdominowali meczu pod względem posiadania piłki, co jest swoistym ewenementem. Barcelona przez cały mecz była "tylko" 58 procent czasu gry przy piłce, a pierwszej połowie - nawet 53. To pokazuje, jak dobrą robotę wykonał zespół Michela - trenera Sevilli.

Ale to FC Barcelona wyszła z tej walki zwycięsko. Dwa decydujące ciosy miały miejsce w pierwszej połowie pojedynku. Najpierw, w 18. minucie, bramkarza gospodarzy - Palopa - pokonał z rzutu wolnego Xavi Hernandez. Pomocnik Barcy oddał strzał wprost w środek bramki niegdyś golkipera numer 3 reprezentacji Hiszpanii, który przy golu chyba źle ocenił tor lotu piłki i zamiast ją wybić, "wleciał" razem z nią do bramki.

Niespełna 7 minut później, było już 0:2. Piłkę w środku pola przejął Fabregas, który o mało co jej nie stracił. Hiszpan podał do Messiego, a ten do Iniesty. Strzelec jedynej bramki w finale Mistrzostw Świata, chwilę potem oddał piłkę Leo, który minął jednego z obrońców, zakładając klasyczną "siatkę", a następnie przepięknym lobem pokonał bezradnego w tej sytuacji Palopa. Był to prawdziwy majstersztyk Messiego, który zdobył swojego 31. gola w lidze.

Do końca spotkania nie brakowało okazji strzeleckich dla jednych i drugich. Bliżej strzelenia kolejnych bramek była Barcelona, która można powiedzieć, że mimo słabszego procentu posiadania piłki, i tak kontrolowała przebieg meczu. Okazje marnowali Fabregas, Pedro oraz wprowadzony w drugiej połowie Alexis Sanchez.

Katalończycy przybliżyli się do Realu Madryt na 7 punktów, jednak "Królewscy" rozegrają swój mecz w niedzielę, a przeciwnikiem będzie Malaga.

W sobotę, rozegrano cztery inne spotkania. Getafe pokonało minimalnie 1:0 Real Sociedad, Granada wygrała 2:1 ze Sportingiem Gijon, Rayo Vallecano rozgromiło 3:0 Betis, zaś Zaragoza podzieliła się punktami z Osasuną po jednobramkowym remisie.