La Liga: Gran Derby dla Barcy! Real pokonany na Santiago Bernabeu

Piłkarska sobota stała pod znakiem przerywania pass. Madryt nie wygrał po raz pierwszy od 15 spotkań. W innych meczach Betis przerwał fatalną passę bez wygranej, a Sevilla doznała pierwszej porażki na wyjeździe.

Cesc Fabregas (P) strzela trzecią bramkę dla BArcelony. Obok Fabio Coentrao z Realu. / Fot. Chema Moya/EPA/PAPPrzed emocjonującymi cały piłkarski świat El Clasico, swoje mecze rozegrały cztery inne drużyny. Levante podjęło na swym stadionie Sevillę, a Betis Sevilla zagrał z Valencią.

Zajmujące czwartą lokatę w lidze Levante nie zawiodło swojej publiczności. Nie bez powodu ta drużyna jest tak wysoko w tabeli - potrafi bowiem wygrywać spotkania nawet z lepszymi od siebie.

Tak było i w sobotę, bowiem zespół z Walencji pokonał przyjezdnych z Sewilli 1:0. Jedyną bramkę zdobył Nano. O tym, jak ważna była to wygrana dla gospodarzy, przekonali się oni już dwie godziny później.

Rywal "zza miedzy", Valencia, grał z Betisem. Faworyzowany zespół Nietoperzy miał wygrać gładko, a trzy punkty miały pomóc zachować małą stratę punktową do prowadzącej w tabeli dwójki. Tak się jednak nie stało i to Betis sięgnął po zwycięstwo.

Jeszcze pięć minut przed końcem spotkania prowadząca Valencia mogła być pewna trzech punktów. Grający fatalnie w tym sezonie gracze Betisu spięli się w samej końcówce i w dwóch akcjach pokonali Los Ches, strzelając dwie bramki w doliczonym czasie gry.

Po 10 meczach bez wygranej (9 porażek i jeden remis - przyp. red.) Betis sięgnął w końcu po zwycięstwo, a Valencia straciła bardzo cenne punkty. Levante nie wskoczyło na trzecie miejsce, ale zmniejszyło stratę do Valencii na jedno oczko. Bramki dla Betisu strzelił Martin, zaś Dorado strzelił bramkę dla Valencii (bramka samobójcza - przyp. red.).