Facebook Google+ Twitter

La Liga: Isaac Cuenca przedłużył kontrakt z FC Barceloną

Wychowanek katalońskiego zespołu, który szturmem zdobył miejsce w pierwszej kadrze drużyny, podpisał nowy kontrakt ze swoim klubem, czym już na stałe zyskał sobie miejsce w "dorosłej" kadrze Barcy. Dodatkowo, zamienił dotychczasowy numer na nowy.

Isaac Cuenca - jeszcze z numerem "39" / Fot. PB85, domena publiczna, CC 3.0Mundo Deportivo potwierdziło, że Cuenca przedłużył, a właściwie poprawił, swój kontrakt z FC Barceloną.

20-letni Isaac (w kwietniu będzie obchodził 21. urodziny) jeszcze sezon temu biegał po boiskach trzecioligowych, reprezentując barwy katalońskiego Sabadell, gdzie był wypożyczony z Barcelony. Nie dawano mu wówczas szans na grę w swym macierzystym klubie. Guardiola zaczął jednak dostrzegać talent u młodego gracza rezerw i zaczął go powoływać nie tylko na treningi z pierwszym zespołem, ale również włączać do składu meczowego. Cuenca początkowo nie grał dobrze, ale słabsza forma Villi sprawiła, że młody gracz miał coraz więcej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Wtedy potwierdził że ma nieprzeciętny talent.

Guardiola zadowolony z Isaac'a, zlecił włodarzom poprawienie umowy z Cuencą. Piłkarz wciąż nie miał profesjonalnego kontraktu, ale od ostatniego dnia stycznia jest już pełnoprawnym graczem pierwszego składu.

Cuenca otrzymał numer "23". Sam zainteresowany powiedział: "Będe miał numer 23, a więc taki, jaki miał Michael Jordan. Nigdy nie zrównam się z nim talentem, jednak chciałbym osiągnąć taki stopień profesjonalizmu".

Oficjalna witryna klubu ze stolicy Katalonii informuje, że kontrakt Cuenki będzie obowiązywał do 30 czerwca 2015 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.