Facebook Google+ Twitter

La Liga: kara dla Kanoute i nie tylko czyli Komitet Dyscyplinarny w akcji

Komitet Dyscyplinarny ukarał Malijczyka za pamiętny mecz Sevilli z Barceloną na Camp Nou. Frederic nie jest jednak jedynym ukaranym.

Zawodnik grający na co dzień w Sevilli z numerem "12", we wtorek otrzymał karę od Komitetu Dyscyplinarnego hiszpańskiej La Liga, za incydent z Cesciem Fabregasem - Malijczyk wdał się w ostrą dyskusję z reprezentantem Hiszpanii.

Komitet uznał to przewinienie za zgodne z paragrafem nr 123 ("Brutalność w grze") i ukarał zawodnika andaluzyjskiego klubu jednym meczem zawieszenia. Ponadto klub zapłaci 90 euro kary, a sam zawodnik 510 euro więcej.

Rozpatrywano również, czy Cesc nie "posłał" wulgarnych określeń w kierunku Malijczyka, lecz niczego się nie dopatrzono. Wzięto jedynie pod uwagę to, że Kanoute chwycił za kark młodszego Fabregasa.

Co ciekawe, dwoma meczami zawieszenia ukarano również... trenera od przygotowania fizycznego w Barcelonie - D. Aurelio Altimira. Miał on w tunelu prowadzącym do szatni narzekać, że Javi Varas, bramkarz Sevilli, zbyt długo celebrował momenty wybijania piłki ze swojej bramki.

Źródło:
Sport.es

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.