1787 miejsce

La Liga: Malaga zwycięża Racing i pnie się w górę tabeli ligi

W poniedziałkowym i ostatnim meczu 13. kolejki ligi hiszpańskiej, Malaga pokonała na wyjeździe Racing 3:1 i awansowała na 5. miejsce w tabeli.

Spotkanie w Santander miało dwa oblicza. Można rzec, że pierwszą połowę ze względu na brak goli, można było niemalże sobie odpuścić. Pojedynek rozpoczął się dopiero w drugiej połowie. 3 minuty po gwizdku, oznajmiającym początek drugiej połowy, Malaga trafiła za sprawą Isco. W 66. minucie gry do własnej siatki wpakował piłkę Gonzalez i przyjezdni prowadzili już 2:0. Niespełna cztery minuty później, gospodarze złapali kontakt po golu Arany. Jednak stadion w Santander uciszyli ponownie gracze drużyny budowanej za petrodolary. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Malaga trafiła na 3:1 i wywiozła w ten sposób trzy oczka do swego miasta. Gola, który dobił gospodarzy, strzelił Fernandez.

Wygląd tabeli po 13 kolejkach:

Warto na początku wspomnieć, że w środę zostanie podjęta decyzja w sprawie incydentu do jakiego doszło w Granadzie. W 61. minucie gry sędzia liniowy został trafiony przez kibica parasolem. Spotkanie przerwano, a Komitet Dyscyplinarny zastanowi się nad możliwymi sankcjami dla Granady, odpowiadającą za osobę, która dopuściła się tak skandalicznego zachowania. Reasumując, Granada oraz Mallorca mają o jeden mecz mniej w swym bilansie, co rzutuje na pozycjach, jakie obie ekipy zajmują w lidze po rozegraniu meczy przez pozostałe ekipy.

A w La Liga prym wciąż wiedzie Real Madryt. Podopieczni Jose Mourinho wygrali kolejne spotkanie, utrzymując trzypunktową przewagę nad Barceloną i powiększając przewagę nad trzecią w tabeli Valencią. Wygrana 3:2 na Mestalla, kosztowała wiele wysiłku i nerwów graczy Realu, jednak wszyscy w obozie Królewskich zdają sobie sprawę z psychologicznej przewagi, jaką niesie ze sobą ewentualna przewaga punktowa nad Dumą Katalonii, tuż przed samym Gran Derbi.