Facebook Google+ Twitter

La Liga: Mourinho dotarł do ściany?

Real ma 16 punktów straty do Barcelony, Cristiano Ronaldo 12 bramek do Messiego, pozycja portugalskiego trenera wydaje się słaba jak nigdy - na Santiago Bernabeu życzenia noworoczne były nazbyt oczywiste.

 / Fot. http://www.flickr.com/photos/apasciuto/cc 3.0Zatrudnić Portugalczyka to jak powierzyć wojsku kierowanie polityką zagraniczną. Buntownicy - nie tolerowani, wrogowie - wszyscy, którzy nie są z nami, jedyna obowiązująca doktryna - jego własna.

Gdzieś za lat 20, gdy będzie żegnał się z zawodem trenera, dziennikarze sportowi z całego świata powinni zrzucić się na okolicznościową statuetkę - żadna inna figura współczesnego futbolu nie zapełniała łam gazet tak często, nikt inny nie prowokował takiej liczby komentarzy, nie wzbudzał tak skrajnych uczuć.

Konfrontacja, przystań Mourinho, z której - naturalnie obok nadzwyczajnych trenerskich umiejętności popartych solidnym wykształceniem - wypłynął na szczyt, teraz staje się jego obciążeniem.

Jako szkoleniowiec przykuwający ogromną uwagę do aspektów psychologicznych i motywacyjnych, pozyskał bezwzględne oddanie piłkarzy. Tak było aż do przeprowadzki do Madrytu, gdzie czar nagle przestał działać, z powodów wciąż trudnych do ustalenia. Przecież w ubiegłym sezonie Ronaldo i spółka zainspirowani jego osobowością pobili wszelkie możliwe rekordy La Liga (punkty, zwycięstwa, bramki).

Konflikt między Hiszpanami a obcokrajowcami, między klientami wszechmocnego agenta Jorge Mendesa a pozostałą częścią ekipy, celowe podkładanie się prezydentowi Florentino Perezowi, bo The Special One sam nie ma zwyczaju odchodzić - fala spekulacji robi się coraz wyższa. Tym bardziej, że posadzenie na ławce Ikera Casillasa, czytaj: próba wstrząśnięcia szatnią, prowadzi do nieuchronnych konkluzji, że siła argumentów ustąpiła miejsca argumentom siły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.