La Liga: Pewna, lecz skromna wygrana Barcelony z Bilbao 2:0

FC Barcelona pokonała 2:0 Athletic Bilbao, odpowiadając na "Manitę" Realu Madryt. Choć wynik nie jest wysoki, Katalończycy w pełni zdominowali boiskowe poczynania, strzelając ponad 20 razy na bramkę Iraizoza. Gości stać było zaledwie na jedo trafienie w światło bramki.

Sonda

Mecz zakończy się:

FC Barcelona odpowiedziała na kolejne ligowe zwycięstwo Realu Madryt i pewnie pokonała Athletic Bilbao 2:0. Katalończycy po raz 15. w tym sezonie nie przegrali na Camp Nou.

Dominacja zespołu Pepa Guardioli była w tym spotkaniu niepodważalna. Gospodarze od początku meczu dyktowali warunki przyjezdnym, raz za razem szturmując bramkę Gorki Iraizoza.

Pierwsze trafienie kibice obejrzeli jednak dopiero w 40. minucie gry. Na środku boiska piłkę przejął Alexis Sanchez, który podał natychmiast do Leo Messiego. Argentyńczyk wypatrzył niepilnowanego Iniestę i ten pomknął na pole karne bramkarza gości, by oddać bardzo mocny strzał pod poprzeczkę, nie dając najmniejszych szans na obronę.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ wielkiej zmianie, choć wejście na plac gry Andera Herrery i Ikera Muniaina ożywiło nieco boiskowe poczynania zespołu Marcelo Bielsy. Barcelona stale atakowała bramkę Iraizoza, ale z nieco mniejszym impetem.

W 58. minucie, faulowany w polu karnym był Christian Tello. Młody skrzydłowy Barcy sprytnie zastawił sobą piłkę, zmuszając Javiego Martineza do faulu. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Leo Messi i zdobył on swojego 36. gola w lidze.

Do końca meczu bramek już było, choć najwięcej szans miała na to FC Barcelona, która oddała ponad 20 strzałów na bramkę gości. Athletic stać było na zaledwie jeden celny strzał Muniaina, który z trudem z linii bramkowej wybił Gerard Pique.

"Blaugrana" "utrzymała" 6-punktową stratę do Realu Madryt. Kibiców "Dumy Katalonii" może jednak martwić forma Leo Messiego, który nie rozegrał najlepszego spotkania. Być może na jego poczynania wpłynąć wielki banner jaki kibice wywiesili na początku meczu, z napisem: "Leo, jesteś najlepszy, jesteś wielki".