109195 miejsce

La Liga: porażka Atletico Madryt, kolejna wygrana Espanyolu

W ostatnich meczach 10. kolejki Primera Division, wygrywali wyłącznie gospodarze. Athletic Bilbao pogrążył Atletico Madryt.

/ Fot. PAP/EPA/ALFREDO ALDAIW czwartkowy wieczór odbyły się dwa ostatnie mecze w ramach 10. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Espanyol Barcelona podejmował Betis Sevillę, zaś Athletic Bilbao, przyjęło na swym stadionie madryckie Atletico.

W pierwszym meczu nie padło wiele bramek. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, zaś pierwszą i jak się okazało jedyną bramkę w meczu, kibice na Cornella El Prat, ujrzeli dopiero w 74. minucie. Strzelcem okazał się Walter Pandiani, który w ten sposób zapewnił trzy punkty gospodarzom. Było to trzecie zwycięstwo Pelikanów z rzędu i co ciekawe, kolejne, w którym rywal FC Barcelony zza miedzy, wygrał skromnie 1:0.

Zupełnie inne spotkanie można było ujrzeć na San Mames, gdzie Athletic podjął późnym wieczorem Atletico z Madrytu. Gościom co prawda udało się postawić na nogi najlepszego strzelca klubu - Falcao, jednak na nic zdał się ten zabieg. Gospodarze, jak zwykle wspierani przez kibiców, w 7 minut drugiej połowy, odprawili z kwitkiem stołeczną ekipę. Między 68. a 75. minutą, Baskowie wbili przyjezdnym, aż trzy gole, z czego dwa były autorstwa reprezentanta Hiszpanii - Llorente, a jedno trafienie dołożył Toquero.

Liderem tabeli, po 9 rozegranych do tej pory kolejkach (1. kolejka jest przeniesiona ze względu na strajk piłkarzy z początku sezonu - przyp. red.), jest ekipa z Levante. Tuż za piłkarzami z przedmieść Walencji, znajdują się gracze Realu Madryt, tracący do lidera jedno oczko. Podium "zamyka" Barcelona, której do "Królewskich" również brakuje 1 pkt.

Zapowiedź 11. kolejki La Liga, ukaże się w piątek na łamach serwisu Wiadomości24.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.