La Liga: Real Madryt szczęśliwie wygrywa z Mallorcą

14 stycznia rozegrano 5 spotkań 19. kolejki ligi hiszpańskiej. Większość z nich nie zakończyło się niespodziankami. Rayo Vallecano pokonało 2:1 Granadę, zaś tym samym wynikiem Real Madryt pokonał Mallorcę.

/ Fot. EPAJose Mourinho może spać spokojnie - jego zespół nie straci korzystnej przewagi punktowej nad Barceloną. Real Madryt pokonał bowiem 2:1 Mallorcę i nawet powiększył przewagę nad wiceliderem La Liga do 8 punktów. Trzeba jednak przyznać, że zwycięstwo to było szczęśliwe i nieco wymęczone.

Mallorca nie miała zamiaru sprzedać tanio skóry - podopieczni Caparrosa zmusili Królewskich do nie lada wysiłku. Na 5 minut przed przerwą, gola ze stałego fragmentu gry strzelili gospodarze i Mallorca objęła prowadzenie tuż przed zejściem do szatni. Trafienie zanotował Hemad.

Portugalski trener aktualnego wicemistrza Hiszpanii postanowił w przerwie meczu zmienić Lassana Diarrę na argentyńskiego napastnika - Higuaina. Obraz gry początkowo nie uległ zmianie - na boisku lepsi byli wciąż gospodarze, którzy zasłużenie prowadzili 1:0.

Mourinho nie mógł czekać i postawił wszystko na jedną kartę - wprowadził Kakę i Coentrao w miejsce Arbeloi i Marcelo, którzy kiepsko spisywali się z Balearczykami. Ofensywnie usposobiony Real w końcu zaczął grać i w 72. minucie gola strzelił Higuain. Po kilku kolejnych próbach strzeleckich, przyjezdni trafili ponownie do siatki Aouate i Callejon wyprowadził Real na prowadzenie oraz dał gościom pełną pulę punktową.

Mecz obfitował w pomyłki sędziowskie. W drugiej połowie spotkania okazję do świetnej kontry mieli gospodarze, lecz sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego. Ponadto, zarówno graczom Mallorki, jak i przyjezdnym, należały się rzuty karne.