60715 miejsce

La Liga: Sensacja w San Sebastian. Przełamanie Sevilli

W niedzielę i poniedziałek rozegrano ostatnie mecze 15. kolejki La Liga. Najciekawiej było w San Sebastian, gdzie miejscowy Real Sociedad pokonał niespodziewanie faworyzowaną Malagę 3:2.

Można powiedzieć, że niedzielne i poniedziałkowe mecze najlepiej poszły gospodarzom. Z 6 spotkań aż 5 wygrały drużyny, grające na swoim boisku. "Wyłamała" się jedynie Mallorca, choć dla niej remis z Athletikiem Bilbao jest przynajmniej dobrym rezultatem.

Pewnie wygrały dwie drużyny - Atletico Madryt oraz Sevilla. Madrytczycy pokonali w miniderbach stolicy Hiszpanii Rayo Vallecano 3:1. Sevilla zaś pewnie pokonała na swym stadionie Getafe i było to drugie z rzędu zwycięstwo, powracającej do formy z początku sezonu, andaluzyjskiej ekipy.

Jak było w sobotę? Informacje znajdziesz tutaj

Nie tak pewnie, jak wspomniane dwie drużyny, ale ze zwycięskim skutkiem, swoje mecze wygrywali inni - w najlepszym stylu zrobili to gracze Realu Sociedad, którzy w ostatnich dwóch minutach meczu, ze stanu 1:2 dla Malagi, "wyciągnęli" 3:2 na swoją korzyść. Osasuna wygrała z będącym w ciągłym kryzysie Betisem Sevilla, choć gol na wagę zwycięstwa strzelony został również w ostatniej minucie meczu. Osasuna zwyciężyła w stosunku 2:1. Granada także cieszyć się może z bardzo ważnych trzech punktów, które ekipa beniaminka zdobyła w starciu z Zaragozą. Wystarczyła jedna bramka, by Granada rozstrzygnęła losy spotkania na swoją stronę.

Jedynie Mallorca z Athletikiem Bilbao podzieliły się punktami. Zespół z Balearów szybko objął prowadzenie w meczu, jednak Baskowie jeszcze przed przerwą odpowiedzieli trafieniem wyrównującym stan rywalizacji. Więcej bramek już nie padło i Mallorca mogła cieszyć się cennym punktem w starciu z renomowanym przeciwnikiem, który bądź co bądź, od dwóch kolejek nie potrafi wygrać.