La Liga: Sevilla zatrzymana u siebie. Dreszczowiec na S. Pizjuan!

W drugim i ostatnim wtorkowym meczu 10. kolejki Primera Division, Sevilla sensacyjnie zremisowała z czerwoną latarnią ligi - Racingiem Santander!

We wtorek, zespół Sevilli, prowadzony przez Marcelinho, podejmował na swoim stadionie ostatni zespół w Primera Division - Racing Santander. Plan na mecz był prosty - podtrzymać świetną serię zwycięstw na swoim stadionie i walczy w ten sposób o wysokie lokaty w La Liga. Przyjezdni, nie mieli jednak zamiaru do tego planu się dopisać.

W pierwszej połowie spotkania, wydawało się że plan założony przez Sevillę w tym sezonie, zostanie spełniony w 100%. Gospodarze bowiem, prowadzili od 37. minuty 1:0 i schodzili do szatni po pierwszej połowie w pełni zadowoleni. Bramkę, strzelił Manu del Moral.

Po zmianie stron, goście dowodzeni przez Hectora Cupera, wzięli się za odrabianie jednobramkowej straty i dokonali tego z nawiązką. Najpierw, do wyrównania doprowadził w 62. minucie G.O.A. Nahuelpan, a 7 minut później, na prowadzenie, zespół z Kantabrii wyprowadził Bustara!

Wszyscy z tego obrotu spraw byli w szoku, bowiem nikt nie spodziewał się, że grający tak fatalnie w tym sezonie Racing, będzie w stanie strzelić Andaluzyjczykom aż dwie bramki, biorąc pod uwagę fakt, że przed meczem, mieli na koncie zaledwie cztery trafienia w 8 kolejkach!

Gdy powoli wszystkie znaki na niebie, wskazywały że zwycięstwo pierwsze w tym sezonie zanotuje Racing, Sevilla za sprawą strzelca pierwszego gola - del Morala - doprowadziła do wyrównania wyniku i mecz zakończył się remisem 2:2.

Spotkanie obfitowało w sporą ilość żółtych kartek. Sędzia pokazał gospodarzom jedno upomnienie w postaci kartonika, gościom, aż 3. Wszystkie w kolorze zółtym.

W innym wtorkom spotkaniu, Barcelona wygrała na wyjeździe z Granadą 1:0. W środę, zostanie rozegranych kolejnych 6 spotkań. Grać będą m.in. Real Madryt, który podejmie u siebie Villareal oraz Levante, które zagra z ekipą Realu Sociedad San Sebastian. W czwartek zaś, ostatnie 2 mecze 10. kolejki La Liga, granej de facto jako 9.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.