La Liga: Sevilla zrewanżowała się Granadzie i pnie się w górę tabeli

Sevilla pokonała 3:0 Granadę i dzięki wygranej awansowała na 9. lokatę w Primera Division. Był to mecz kończący 30. kolejkę ligi hiszpańskiej, w której wciąż na czele jest Real Madryt.

Wprawdzie w Andaluzji słońca jest pod dostatkiem, ale tym razem najwięcej świeci go teraz w Sevilli - stolicy regionu. Los uśmiechnął się do ekipy Michela, która pokonała 3:0 Granadę na wyjeździe. Był to rewanż za porażkę z pierwszej rundy, gdzie Granada wygrała na Sanchez Pizjuan 2:1.

Od początku spotkania przeważali przyjezdni, a najwięcej "szumu" robili Negredo na spółkę z Manu del Moralem. To właśnie ten pierwszy, na 10 minut przed przerwą, wyprowadził Sevillę na prowadzenie.

W drugiej połowie błyszczał za to ten drugi, który najpierw zdobył gola w 54. minucie, a następnie dołożył jeszcze jedno trafienie w końcówce, ustalając wynik spotkania na 3:0.

Dzięki wygranej, Sevilla, która jakiś czas temu mogła powoli przestać myśleć o europejskich pucharach, dziś traci tylko 4 punkty do szóstego miejsca. Byt w pierwszej czwórce tabeli wydaje się mało realny, choć sevilliści niczego nie wykluczają. Wszystko jest bowiem możliwe.

Było to także szczególny wieczór dla Kanoute. Malijczyk, rozgrywając 281. spotkanie dla Sevilli, zrównał się w liczbie meczów z Renato, który jest najczęściej grającym obcokrajowcem w barwach klubu, który prowadzi aktualnie Michel.