Facebook Google+ Twitter

La Mecanique Ondulatoire dzisiaj prezentuje post punk

Dzisiejsza noc w jednym z gorących punktów na paryskiej mapie niezależnej muzyki będzie pełna przesterów, efektów i eklektycznego grania prost ze Stanów Zjednoczonych i z Francji.

 / Fot. plakatParyż ma co noc w zanadrzu ciekawe wydarzenie muzyczne. Tym razem wybór pada na https://www.facebook.com/lamecaniqueondulatoire (więcej w relacji z koncertu, będzie to moja pierwsza wizyta w tym dość kultowym miejscu) i intrygującą selekcję gitarowego undergroundu. Gwiazdą wieczoru w założeniu jest Spray Paint prosto z Austin, miasta już całkiem rozpoznawalnego z doskonałej muzyki.http://www.sprayingpaint.biz/audio/ są absolutnie surowi i ortodoksyjni, mają minimalne zaplecze instrumentów, zdarte głosy i grają krótkie kawałki do rzeczy.

http://www.yinyangjacuzzi.com/ utożsamiani są z post-rockiem, ale ich muzyce bliżej jest do post-punku spotykającego się z math rockiem, a więc repetycje i powtarzalny rytm, na kanwie którego pojawiają się syntezatory i bardziej złożone instrumentalne pasaże.Wreszcie największą ekstrawagancją wykazali się francuscy muzycy zhttp://thedeadmantra.bandcamp.com/album/nemure, samozwańczy gregoriański shoegaze opatrzony w sepiowe zdjęcia katedr. Muzycy połączyli, jak nietrudno się domyślić, chóralne śpiewy z intensywnymi przesterami, często uciekając się punkowej, zimnofalowej estetyki (kawałek "Holy Dawn" cudownie to reprezentuje). Zakładam, że słuchacze APTBS będą zachwyceni. Mam przynajmniej taką nadzieję.

To zdecydowanie będzie ciekawa noc. Szczegóły jutro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.