Facebook Google+ Twitter

La Repubblica o katastrofie prezydenckiego samolotu

Włoski dziennik La Repubblica informuje o katastrofie samolotu, w której zginął prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria Kaczyńska. Zwraca przy tym uwagę na rozmiar katastrofy, w której zginęli przedstawiciele polskiej inteligencji.

 / Fot. screenLa Repubblica podaje okoliczności katastrofy, zwracając uwagę na fatalne warunki pogodowe, jakie panowały w rejonie Smoleńska. Mówi też o prawdopodobnym błędzie pilota. Pierwsze informacje o katastrofie podawano z dużą powściągliwością, bo ich rozmiar wydawał się być nieprawdopodobnym.

La Repubblica, zwraca uwagę, że na pokładzie nie znajdował się brat prezydenta, Jarosław Kaczyński, choć początkowo takie informacje się pojawiały. Przytacza też słowa ministra Radosława Sikorskiego, który musiał o katastrofie poinformować zarówno premiera Tuska, marszałka Komorowskiego, jak i brata prezydenta, Jarosława Kaczyńskiego. „To smutne i straszne zadanie poinformowania o katastrofie przypadło mnie” - mówił Sikorski. "Gdy Jarosław Kaczyński dowiedział się o wypadku-płakał".

La Repubblica zwraca uwagę, że w katastrofie zginęła głowa państwa, ale też osoby zajmujące najwyższe stanowiska w Polsce. Przywołuje też słowa Lecha Wałęsy, powołując się na tvn24, który rozmiar tragedii porównuje z wydarzeniami w Katyniu.

Źródło:
La Repubblica

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.