Facebook Google+ Twitter

La Repubblica: Wybory pokazują, że Polacy chcą nowoczesności i Europy

Niedzielne wybory w Polsce dziennik uznaje za porażkę Jarosława Kaczyńskiego. Jego przeciwnik, według wstępnych danych, wygrał wynikiem 52,6 proc. głosów.

La Repubblica / Fot. screenPolska, dynamiczny kraj Europy Środkowo-Wschodniej, wybrała więc kierunek dalszego rozwoju i ograniczenia wpływu kościoła na politykę ocenia La Repubblica

Ostatni wieczór był dla kandydatów pełen emocji, toczyła się wyrównana walka. Ostatecznie brat zmarłego w kwietniowej katastrofie w Smoleńsku prezydenta, wg włoskiego dziennika eurosceptyk i nacjonalista, przegrał z marszałkiem sejmu, Bronisławem Komorowskim.

Po smoleńskiej katastrofie były premier zdecydował się przystąpić do wyborów prezydenckich. Polacy jednak nie zapomnieli jego polityki w latach 2005-2007. Charakteryzowała się ona dyskryminacją mniejszości oraz licznymi oskarżeniami kierowanymi w stronę przeciwników politycznych. Jego wygrana nie byłaby też korzystna dla obecnego premiera Donalda Tuska i jego rządu, który wobec możliwości prezydenckiego weta, mógłby mieć problem z przeforsowaniem niektórych ustaw.

Już po ogłoszeniu wstępnych wyników Kaczyński pogratulował zwycięstwa swemu rywalowi. Zwycięzca odpowiedział mu apelem o pojednanie.


Źródła:
La Repubblica
La Repubblica

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetne!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.