Facebook Google+ Twitter

Laboratorium Intuicji od 26 kwietnia w krakowskim Solvay-u

Laboratorium Intuicji to cykl koncertów, odbywający się w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie, a mający na celu prezentacje i promocję "free improvised music" - muzyki tworzonej metodą swobodnej improwizacji intuitywnej.

W projekcie, obok krakowskich improwizatorów, wezmą udział czołowi artyści aktywnie rozwijający europejską scenę współczesnej sztuki improwizowanej. W efekcie publiczność będzie miała okazję wysłuchać artystów zajmujących się twórczością rzadko prezentowaną nie tylko w naszym mieście, ale i kraju.

W Polsce do tej pory nie powstało miejsce promujące tego rodzaju działania twórcze, w których poprzez cykliczne koncerty i prezentacje zarówno publiczność jak i polscy artyści mieliby dostęp do współczesnych, aktualnych wydarzeń z kręgu europejskiej sztuki intuitywnej. Laboratorium Intuicji ma zatem szansę stać się w skali całego kraju prekursorskim projektem mającym na celu promocję i rozwój sztuki współczesnej improwizacji.

Centrum Sztuki Współczesnej Solvay od 2002 roku jest bazą twórczą dla Rafała Mazura i skupionych wokół niego krakowskich artystów-improwizatorów. Od tego też roku w CSW Solvay odbywają się regularne, comiesięczne koncerty i performance sztuki improwizowanej z udziałem krakowskich muzyków, a także zajmujących się twórczością intuitywną artystów krajowych m.in. Patryk Zakrocki, Marcin Dymiter, Włodek Kiniorski, Marek Chołoniewski, oraz zagranicznych m.in. Lisa Ullen (Szwecja), Oliver Schwerdt (Niemcy), Nicolas Müler (Francja), Keir Neuringer (USA), Morten Nottelman (Dania), Eve Risser (Francja), Gilad Roth (Izrael), Hideo Ikegami (Japonia), Ray Dickaty (Wlk. Brytania), Jozef Spodniak (Czechy), Robert Gal (Czechy), Radosłav Maly (Słowacja). W 2007 r. odbył się tutaj festiwal Meeting of Improvisers z udziałem specjalnych gości z USA LaDonny Smith i Mishy Feigina.

Projekt Laboratorium Intuicji ma w swoim zamyśle zmierzać do rozwoju ośrodka działań sztuki spontanicznej, który będzie miejscem pracy twórczej artystów, miejscem wykształcania się nowego pokolenia improwizatorów, jak i miejscem prezentacji tej dziedziny twórczości. Warto nadmienić, że projekt jest absolutnie nowatorski nie tylko w skali województwa, czy też regionu, ale też w skali całego kraju.
wiecej informacji i terminy koncertów na stronie labirynt.pl.

Autor: Marta Póltorak
Materiały prasowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.