Facebook Google+ Twitter

Lacrosse. Poznań Hussars - Grom Warszawa 8:6

Lacrosse to sport w Polsce Mało popularny. Jednak możemy już kibicować zespołom w wielu miastach Polski. W sobotę, 11 kwietnia 2015 roku, pełniący rolę gospodarzy zawodnicy Poznań Hussars wygrali z Gromem Warszawa 8:6.

Poznaniacy wzięli rewanż na Warszawiakach!
W sobotę 11 kwietnia 2015 roku, pełniący rolę gospodarzy zawodnicy Poznań Hussars wygrali z Gromem Warszawa 8:6.

Bramka w pierwszej minucie gry
Rozgrywki lacrosse / Fot. Elżbieta SkowronKibice zgromadzeni na trybunach stadionu WKSu Grunwald, mieszczącym się przy ulicy Promienistej 27 nie musieli długo czekać na otwarcie wyniku. Już w pierwszej minucie spotkania bramkę dla Gromu zdobył grający trener warszawiaków - Drew McCaleb po asyście Macieja Kawki. Hussars nie pozostali dłużni i za sprawą indywidualnej akcji Marka Biesiady doprowadzili do staniu 1:1.  / Fot. Elżbieta SkowronSpotkanie w pierwszej kwarcie prowadzone było w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu padało wiele bramek. Ostatecznie na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 4:4. Bramki dla Hussars zdobywali Kamil Lamorski, Marcin Basiński (asysta Szymon Kowalewski) oraz Mladen Bukorović. Grom punktował za sprawą Macieja Kawki, Gawła Sypniewskiego oraz Łukasza Kielczyka.

 / Fot. Elżbieta SkowronDruga część meczu obfitowała w wiele błędów z każdej ze stron
Dobrze w obu bramkach spisywali się Jerry Winiarek (Hussars) oraz Kacper Chmielewski (Grom). Jednak o jeden błąd więcej zrobili gospodarze, dzięki czemu Warszawiacy wyszli na prowadzenie. Jedynego gola w drugiej kwarcie zdobył po indywidualnej akcji Maciej Kawka. Wynik po pierwszej połowie: 5:4 dla drużyny gości.

 / Fot. Elżbieta SkowronTrzecia kwarta
Po przerwie to znów Warszawiacy zdobyli gola jako pierwsi. Swoją drugą bramkę w meczu zdobył Drew McCaleb po ładnej asyście Gawła Sypniewskiego. Hussars odpowiedzieli trafieniem dobrze dysponowanego tego dnia Mladena Bukorović po szybkiej, dwójkowej akcji z Szymonem Kowalewskim. Serbski napastnik Hussars jeszcze raz zdołał pokonać Kacpra Chmielewskiego w tej kwarcie, po świetnym podaniu Marcina Basińskiego.

 / Fot. Elżbieta SkowronCzwarta kwarta w całości należała do drużyny Hussars
Bardzo dobrze spisywali się oni w obronie oraz grali skutecznie w ataku. Dzięki trafieniom Michała Trzaski (asysta Marka Biesiady) oraz Jędrzeja Bagińskiego (asysta Szymona Kowalewskiego), Hussars odnoszą swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Polskiej Ligi Lacrosse.

Poznań Hussars - Grom Warszawa 8:6
Tekst Marcin Basiński - Poznań Hussars

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.