Facebook Google+ Twitter

"Łączy nas Polska"- pierwszy wywiad Kaczyńskiego podczas kampanii

Salon24 opublikował pierwszą część wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim. Pytania do kandydata na prezydenta przygotowali użytkownicy portalu.

 / Fot. Jakub Szymczuk/PolskaJarosław Kaczyński zapytany o skutki społeczne katastrofy w Smoleńsku stwierdził, że są nimi poczucie wspólnoty i dążenie do prawdy. Nie zgodził się również na postrzeganie tej tragedii, jako ofiary dla Polski. "Gdybym tylko mógł cofnąć czas, to bym go cofnął" - mówił prezes PiS.

Pytany o decyzję o kandydowaniu w wyborach prezydenckich, Kaczyński powiedział, iż po 10 kwietnia pojawiła się szansa poprawy jakości życia publicznego, płynąca z "pozytywnego odruchu społecznego", jaki miał miejsce po katastrofie.

W dalszej części rozmowy szef PiS mówił o konieczności porozumienia między różnymi ośrodkami władzy. Dodał jednak, że tego typu kompromis powinien mieć poparcie społeczne. "Nie może być zawarty na zasadzie, że politycy dogadują się ponad społeczeństwem, albo co gorsza
wbrew niemu" - mówił Jarosław Kaczyński. Odniósł się również do warunków współpracy z rządem w obecnej sytuacji, które nazwał lepszymi niż dotychczas.

W wywiadzie padło również pytanie o wizję Polski kandydata na prezydenta. Odpowiedział on, że Polska powinna łączyć w sobie, jako państwo tradycję z nowoczesnością. Według niego należy dążyć do tego, by nasz kraj był atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. "Podstawowym motorem rozwoju jest ludzka inicjatywa i przedsiębiorczość" - stwierdził Jarosław Kaczyński, dodając że konieczne jest "odblokowanie" przedsiębiorczości przy użyciu środków z UE. Budowanie nowoczesnego państwa miałoby się odbywać z odniesieniami do historii, kultury i języka ojczystego.

Jako pierwsze zadanie prezydenta, Kaczyński wskazał wypracowanie kompromisu w sprawie reformy służby zdrowia. Obecna sytuacja społeczno-polityczna rodzi według niego szansę na porozumienie w tej nierozwiązanej kwestii.

Pod koniec pierwszej części wywiadu padło pytanie, co by się stało gdyby szef PiS został prezydentem i przyszedł do niego premier z propozycją cięć gospodarczych. "Nie mówiłbym na dzień dobry „nie” - stwierdził Kaczyński dodając jednak, że należy z tego typu reformami uważać, tak by nie zabrać tym, którzy już teraz mają mało.

Kolejne części wywiadu nie zostały jeszcze opublikowane na stronie serwisu Salon24.

Źródło: Salon24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Słowa, słowa, słowa...

Czy wiemy po tym wywiadzie coś więcej o J. Kaczyńskim? Mieliśmy okazję zobaczyć, jak reaguje na nieznane mu wcześniej, dociekliwe pytania? Na dopytywanie? Zaobserwować, czy rzeczywiście zmieniły się jego reakcje, sposób dyskursu??!! NIC Z TYCH RZECZY.

Najlepsze i chyba jedyne coś sensownego wnoszące wywiady, to te, po pierwsze - przeprowadzane 'na żywo', bez wcześniej podanych pytań, by odpowiadał sam kandydat, a nie jego spece od PR, dwa - prowadzone przez dociekliwych, dopytujących dziennikarzy, a nie sympatyków PiS czy tych na siłę ugrzecznionych przez żałobę.
- jak niegdyś np znakomita Linia specjalna na TVP 2, naprawdę sporo do polityki wnosząca. W zamian dostaliśmy to 'coś;, opisane wyzej.. bo wiadomo - żałoba. Sposób wytłumaczenia wszystkiego.

Skądinąd absurdem jest DECYDOWAĆ SIĘ! (przecież nikt p. Jarosława do tego nie zmuszał!) na start w kampanii, a później mówić, że nie spotykam się z wyborcami, nie występuję publicznie.. tym samym - nie pozwalam Polakom na rzetelną ocenę mojej osoby na żywo, w czasie debaty szczególnie; przy pytaniach o gospodarkę, politykę zagr., w konfrontacji z innymi kandydatami.. - ponieważ trwam w żałobie.

To chyba było jasne, że trzeba będzie ją odbyć?! Normalną reakcja byłoby chyba na jakiś czas wycofać się z polityki, by w spokoju opłakać bliskich - a nie decydować się na walkę o stanowiska! A jeśli przez nią ma się w ogóle nie występować, nie debatować.. po co w takim razie startować??!! To przecież absolutna hipokryzja; wpisująca się zresztą w całą tę 'przemianę' - a tak naprawdę jedynie PR, by ugrać jak najwięcej w nadchodzących wyborach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy wywiad .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak , oj daje się we znaki swoim wrogom. Za co go skopać? To pytanie za milion dolarów zadają sobie wszyscy z obozu p. Komorowskiego a Kaczyński konsekwętnie wytrąca im broń z ręki! Scenariusz szykowny przez p. Schetynę aby atakować slabości J.Kaczyńskiego jest do niczego. Swoich nie ma potrzeby przekonywać , a potencjalni nieprzekonani zbyt są zbrzydzeni kłamstwami na temat L. Kaczyńskiego żeby łykać kolejne kłamstwa czy pomówienia. Sądzę ,że właśnie teraz ludzie jak nigdy dotąd oczekują merytorycznej debaty. W tej p. Komorowski nie ma szans z J. Kaczyńskim, już jego silnie argunentowane u p.Lisa stwierdzenie że On się nie zmienia i nie zmieni jest strzałem w stopę w momencie gdy wszyscy mówią o konieczności zmian. Dotyczy to choćby spojrzenia na Rosję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.