Facebook Google+ Twitter

Lady D. 2011 rozdane

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-03-08 18:17

7 marca 2011 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się uroczystość przyznania tytułu Lady D. Sześć kobiet otrzymało dyplomy poświadczające ich niezwykłość i wnoszony wkład w życie społeczne naszego kraju.

Lady D. 2011 / Fot. Ewa KrzysiakJuż po raz dziewiąty wręczone zostały tytuły honorowe Lady D. Tytuł ten pochodzi z angielskiego wyrażenia Lady Disabled oznaczającego niepełnosprawną damę. Przyznawane są one od 2002 roku z inicjatywy Marka Plury, posła na Sejm RP, przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Otrzymały je panie, które zmagając się z własną niepełnosprawnością, odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach życia zawodowego i społecznego. Zjawiły się nie tylko kandydatki i laureatki nagrody w 2011 roku, ale uhonorowane tym zaszczytnym tytułem kobiety z poprzednich edycji tej imprezy, wśród których znalazły się również Magda i Marta Wróbel, autorki Wiadomości24.pl. Nagrody "Lady D. 2011" / Fot. Ewa Krzysiak

Organizatorami uroczystej Gali wręczenia wyróżnień Lady D. była Parlamentarna Grupa Kobiet oraz Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych. Patronat nad przedsięwzięciem objęła w tym roku małżonka prezydenta Anna Komorowska. Nie przybyła osobiście, ale przysłała wzruszający list, który odczytano przybyłym do Sejmu gościom. Każdy z nich został przywitany przez organizatorów, a kobiety otrzymywały kwiatek z okazji ich święta przypadającego 8 marca.

Wręczenie wyróżnień "Lady D. 2011" Imprezę prowadził Jarosław Gugała. / Fot. Ewa KrzysiakTytuły Lady D. przyznaje Kapituła, w skład której wchodzą dziennikarze, naukowcy, działacze społeczni. Są nimi zarówno osoby niepełnosprawne, jak i sprawne, pośrednio związane z problemem niepełnosprawności i dobrze orientujące się w tej tematyce. W latach ubiegłych przewodniczącą Kapituły była śp. wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek. Od tego roku Kapitule przewodniczy posłanka Magdalena Kochan. Imprezę prowadził Jarosław Gugała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

pgypcbhlf
  • pgypcbhlf
  • 26.01.2012 20:00

m29J7W <a href="http://zrqxabgpkhqj.com/">zrqxabgpkhqj</a>, [url=http://jnccvkpamqvg.com/]jnccvkpamqvg[/url], [link=http://mokiwuunjlnm.com/]mokiwuunjlnm[/link], http://pzwdqxjwwict.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina Flinta
  • Ewelina Flinta
  • 11.03.2011 10:34

Relacja na 5 gwiazdek a wyróżnione panie to Gwiazdy. Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobra relacja. Gratuluje Laureatkom.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.03.2011 08:49

Świetna relacja , 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluje wszystkim lauratatkom. Szacunek dla Marka Plury i Grzegorza Franki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, no, widzę, że obracamy się w wielkim świecie! 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.03.2011 11:12

Świetnie pasuje do dzisiejszego Dnia Kobiet. Z tej okazji nie tylko laureatkom nagród kolejnej edycji Lady D., lecz wszystkim Paniom, ( także autorce tej relacji) życzę spełnienia wszystkich marzeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widziałam Was Marto, widziałam i o tym wspomniałam powyżej " Zjawiły się nie tylko kandydatki i laureatki nagrody w 2011 roku, ale uhonorowane tym zaszczytnym tytułem kobiety z poprzednich edycji tej imprezy, wśród których znalazły się również Magda i Marta Wróbel, autorki link "
W kadr też uchwyciłam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle rzeczowo i wyczerpująco. Bardzo dobra relacja. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.