Facebook Google+ Twitter

Lady D. - niepełnosprawne i nieprzeciętne. Zgłoś kandydatkę !

Współautorzy: Marta Wróbel

Wyróżnienia Lady D są przyznawane paniom które pomimo tego, że na co dzień zmagają się z własną niepełnosprawnością, to wnoszą istotny wkład w różnych dziedzinach życia społecznego. Organizatorzy czekają na zgłoszenia tylko do 5 kwietnia.

Magdalena Kochan i Marek Plura / Fot. M. WróbelKonkurs został zainicjowany w 2002 roku przez Marka Plurę, dziś Posła na Sejm RP. Tytuł Lady D.stanowi skrót angielskiego wyrażenia "Lady Disabled" (Dama Niepełnosprawna).

Tytuły przyznaje kapituła, której pierwszą przewodniczącą była Krystyna Bochenek, dziś jest nią Pani Poseł Magdalena Kochan, która mów na temat konkursu, że "Nasze plebiscyty nie są wyborami miss piękności, a jednak owocują kolekcjami prawdziwych gwiazd, których światło ducha i talentu prowadzi przez życie dobrym przykładem wielu, niekoniecznie niepełnosprawnych ludzi."

Kandydatkę do tytułu honorowego Lady D. 2013 należy zgłaszać do Biura Konkursu na formularzu dostępnym na stronie Posła Marka Plury. Czas zgłoszeń został przedłużony do 5 kwietnia.

Konieczne jest ukończenie przez kandydatkę 18 roku życia oraz posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych. Musi to być osoba legitymująca się obywatelstwem polskim oraz orzeczeniem o niepełnosprawności.

Zgłoszenia kandydatek może dokonać osoba fizyczna, organizacja społeczna (związek, stowarzyszenie, fundacja, kościelna osoba prawna) lub instytucja samorządowa. Do zgłoszenia należy dołączyć zgodę kandydatki na udział w konkursie na druku organizatora, oraz przynajmniej jedną fotografię z wizerunkiem kandydatki w formie elektronicznej.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPodczas uroczystej gali, 7 maja zostaną wręczone dyplomy potwierdzające nadanie tytułu honorowego Lady D. 2013 laureatkom Konkursu w następujących kategoriach:
a. Dobry Start- kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od lat 15 do 26 działających w różnych obszarach życia społecznego,
b. Kultura i Sztuka- kategoria dla kobiet działających w obszarze kultury i sztuki,
c. Sport- kategoria dla kobiet działających w obszarze sportu,
d. Życie Społeczne- kategoria dla kobiet działających w organizacjach i instytucjach na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych.
e. Życie zawodowe- kategoria dla kobiet pracujących zawodowo na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych.

Od 2011 gala Konkursu gości w Sejmie w Warszawie (wcześniej były to Katowice). W roku 2012 konkurs przyjął imię swojej współtwórczyni śp. Pani Senator Marszałek Krystyny Bochenek.

Do chwili obecnej tytułem Lady D. uhonorowanych zostało 44 pań
* Wszelkie formularze do pobrania na stronie konkursu
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.