Facebook Google+ Twitter

Lady GaGa muzyczną rekordzistką

Nie od dziś wiemy, że pojawienie się Lady Gagi na scenie muzycznej to wydarzenie, które na stałe zapisze się w historii muzyki. Sama artystka co chwilę udowadnia nam, że nie na darmo.

 / Fot. GagaFace.plW ciągu zaledwie dwóch miesięcy Gadze udało się pobić kilka znamienitych rekordów, które pokazują, że czas dobrej muzyki rozrywkowej jeszcze nie przeminął.

Jednym z nich jest choćby utrzymanie się jej debiutanckiej płyty "The Fame" na liście Chart Album w Wielkiej Brytanii przez 154 tygodnie. Fakt ten zapisze się na stałe nie tylko w historii muzyki, ale także księdze Guinnessa, której nowe wydanie ukaże się we wrześniu tego roku.

Kolejnym rekordem piosenkarki jest także liczba sprzedaży albumu "The Fame" w wersji cyfrowej, która sięga aż 783.000 egzemplarzy.

Następnym rekordem, który GaGa pobiła całkiem niedawno, bo w czerwcu, jest przekorczenie 5 milionów pobrań jej piosenek. Do jego pobicia przyczyniły się trzy największe hity artystki: Bad Romance, Just Dance i Poker Face.

Kolejny rekord, choć już mniej muzyczny, dla samej artystki jest niezwykle ważny. Otóż GaGa jako pierwsza żyjąca osoba zdołała "uzbierać" 10 milionów fanów na Facebooku, co do tej pory nie udało się nikomu. Smaczkowi tej informacji dodaje to, iż GaGa o ten zacny tytuł ścigała się z prezydentem Barackiem Obamą. Najpoważniejsze media komentowały to zwycięstwo, traktując dość poważnie fakt, iż rozbierająca się w teledyskach i na scenie gwiazda, jest bardziej popularna od prezydenta USA.

Jeżeli dalej będzie szła przez świat muzyki w takim tempie, to
wykonawczynię "Bad Romance" czeka zapewne jeszcze wiele rekordów. Niemniej nie ma co oszukiwać, że dzięki temu w muzyce, która do tej pory była wręcz ospała, coś się dzieje...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.