Facebook Google+ Twitter

Lady Pank w Spodku będzie świętować swoje 30. urodziny!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-17 09:07

Wielki koncert z okazji 30-lecia Lady Pank w katowickim Spodku odbędzie się dokładnie w dniu urodzin zespołu, czyli 30 marca br.! Start o godz. 20.00.

Lady Pank / Fot. Materiały prasoweBędzie to wyjątkowy projekt - Lady Pank zagra symfonicznie!

Ten koncert to retrospektywa legendarnych piosenek zespołu, które na trwałe wpisują się w historię polskiego rocka i w historię kraju - w tym okresie przechodzącego przemiany. Hity Lady Pank towarzyszyły tym emocjom, dlatego stały się dla Polaków kultowymi utworami. Były to choćby "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona", "Zostawcie Titanica" i inne. Projekt Lady Pank symfonicznie powstał z inicjatywy Jana Borysewicza i zespołu, we współpracy z młodym dyrygentem - Andrzejem Szczypiorskim.

Janusz Panasewicz / Fot. Materiały prasoweTo on, wraz ze swoim bratem, stworzył wszystkie aranżacje do przebojów Lady Pank, wplatając w antrakcie najbardziej znane melodie muzyki klasycznej. Całość tworzy świetny konglomerat klasyki i rocka. Koncert nie traci nic na swojej dynamiczności dlatego, że frontman - wokalista, wizytówka Lady Pank - Janusz Panasewicz, jak również lider i założyciel Zespołu - Jan Borysewicz, grają w koncercie "pierwsze skrzypce" i w niezagrożony sposób prezentują to, co najlepsze w Lady Pank. Orkiestra jest wspaniałym tłem całości.

 / Fot. Materiały prasoweKoncert potrwa około 2,5 h, poprowadzi go, zaprzyjaźniony od lat z zespołem, dziennikarz muzyczny Wojciech Zamorski. Od powstania tego projektu zespołowi towarzyszy niezmiennie, specjalnie do tego projektu wypróbowana, Orkiestra Symfoników Gdańskich złożona z młodych muzyków. W Spodku będzie wybudowana wielka scena, która pomieści wielką orkiestrę i zespół - wszystko to, w otoczce zawodowego światła i dźwięku. Zatem będzie się działo, przybywajcie do Spodka na to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie.

Źródło: materiały prasowe organizatora

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.