Facebook Google+ Twitter

Łagiewnicka – koszmar Łodzian

Ulica Łagiewnicka w Łodzi od lat usiana jest dziurami oraz licznymi pęknięciami. Szczególnie widać je na odcinku Warszawska – Rynek Bałucki...

Czy może Pan powiedzieć coś na temat stanu ulicy Łagiewnickiej?
- Lepiej nie mówić nic..
Dlaczego?
- Wszystko widać, od 20 lat jak weszły zmiany, komuś zależy na tym, żeby był chaos i rozdrobnienia – tak samo w partiach, jak w komunikacji miejskiej. Ktoś powinien zająć się tą ulicą, ale jakoś nie ma komu, a ani MPK, ani Zarząd Dróg i Transportu, nic w tej sprawie dotąd nie zrobiły...

Ulica Łagiewnicka od lat usiana jest dziurami oraz licznymi pęknięciami. Szczególnie widać je na odcinku Warszawska – Rynek Bałucki. Straszą też powyszarpywane krawężniki oraz nierówne, podziurawione chodniki po obu stronach ulicy. Za utrzymanie jej należytego stanu odpowiada Zarząd Dróg i Transportu (ZDiT). Natomiast za utrzymanie samego torowiska i drogi w obrębie 50 cm od niego – MPK. Mijają kolejne lata, a Łagiewnicka wciąż jest solą w oku Łodzian. Cierpią na tym wszyscy przejeżdżający tą trasą (np. do pracy) Łodzianie, jak również mieszkańcy spoza naszego miasta, co tylko psuje jego wizerunek.

Co sądzą Łodzianie na temat stanu zaniedbanej przez władze miasta ulicy, najlepiej ilustrują ich wypowiedzi:

- Moje zdanie jest proste: to porażka – tak samo jak cała nasza polityka. - Tomasz (26 lat), kierowca.

- Myślę to samo co wszyscy mieszkający w okolicy: ta droga jest koszmarna. Mieszkam tu od urodzenia i nauczyłem się już omijać te dziury, ale czasami jak jest duży ruch na jezdni, to nie zawsze się da. Czasami ciężko w jakąś nie wpaść. Raz sobie tutaj rozwaliłem tylko błotnik, innym razem aż suport... - Piotrek (18 lat), rowerzysta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jestem pełna uznania dla Twojej dociekliwości - Maćku. A ta Łagiewnicka jest rzeczywiście w fatalnym stanie. Odcinek Rynek Bałucki - Warszawska to jedna ruina. Co do remontu jezdni na ul. Rojnej - kilka dni temu faktycznie drogowcy zaklejali tutaj dziury. Widziałam na własne oczy. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.