Facebook Google+ Twitter

Łagiewniki: Kongres dla Pokoju "Ludzie i Religie"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-06 08:26

Uroczysta msza święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach rozpocznie Międzynarodowy Kongres dla Pokoju "Ludzie i Religie". Ponad 500 przedstawicieli różnych religii oraz politycy i naukowcy odmówią w południe "Anioł Pański" z papieżem Benedyktem XVI - za pomocą łączy satelitarnych.

Spotkanie nawiązuje do modlitwy Jana Pawła II w Asyżu w 1986 roku z reprezentantami różnych religii świata i niekatolickich wspólnot chrześcijańskich. Uczestnicy Kongresu przyjechali do Krakowa na zaproszenie rzymskiej Wspólnoty świętego Idziego oraz kardynała Stanisława Dziwisza.

- Ojcu Świętemu w Asyżu chodziło przede wszystkim o to, żeby religie przyczyniały się do pokoju - powiedział kardynał Dziwisz. Podkreślił, że takie międzyreligijne i międzykulturowe spotkania są bardzo ważne dla budowania atmosfery pokojowego współżycia w świecie i wyrażają szacunek dla różnych religii.

Na program Międzynarodowy Kongres dla Pokoju "Ludzie i Religie", który potrwa w Krakowie do wtorku, złożą się modlitwy wyznawców różnych religii i Kościołów oraz ponad 20 spotkań panelowych o problemach współczesnego świata i roli religii w ich rozwiązywaniu.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Łagiewniki


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.