Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7055 miejsce

Łagiewniki przed Świętem Miłosierdzia i beatyfikacją Jana Pawła

Poprosiłam siostrę Elżbietę Siepak, rzecznika prasowego Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, o krótki wywiad na temat przygotowań do obchodów święta Miłosierdzia i beatyfikacji Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach.

Siostra M. Elżbieta Siepak, rzecznik prasowa Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia / Fot. archiwum zgromadzeniaSiostro, na jakim etapie są przygotowania do święta Bożego Miłosierdzia i beatyfikacji Jana Pawła II?
Święto Miłosierdzia w Łagiewnikach należy do największych wydarzeń w Krakowie, dlatego w jego organizację zaangażowani są nie tylko gospodarze sanktuarium, ale także służby kościelne, miejskie, państwowe - służba zdrowia, policja, przewoźnicy i inni. Zwykle przygotowania trwają wiele miesięcy, a w tym roku – ze względu na beatyfikację Ojca Świętego i 80. rocznicę objawienia związanego z ustanowieniem w Kościele Święta Miłosierdzia - są szczególnie wzmożone i angażują bardzo wiele osób, służb i wspólnot. Ja mogę opowiedzieć o tym, w jaki sposób do tego święta i wydarzenia przygotowuje się w Łagiewnikach zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Zacznijmy może od tego, jak wyglądają krakowskie Łagiewniki wewnątrz. Opowie nam siostra o dniu codziennym w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia?
Przede wszystkim wspieramy wszelkie działania podejmowane w tym sanktuarium i w Kościele swą codzienną modlitwą i ofiarą. Modlimy się także za wszystkich ludzi, którzy w tym wydarzeniu będą w jakiś sposób uczestniczyć lub o nim tylko słyszeć. Chodzi przecież o to, aby ludzie w sposób szczególny doświadczyli miłości miłosiernej Boga i zaufali mu, aby skorzystali z wielkich łask, jakie są związane z tym Świętem, i by obficie zaowocował dar beatyfikacji papieża Polaka, który dar orędzia Miłosierdzia przekazał światu na trzecie tysiąclecie.

Czytaj też: Fenomen Bożego Miłosierdzia. Spotkanie z autorami książki o św. Faustynie

A przygotowanie duchowe, Siostro Elżbieto?

- Wszystkie przygotowania duchowe i organizacyjne zmierzają do tego, aby stworzyć jak najlepsze warunki do spotkania człowieka z miłosiernym Bogiem. Temu służy nieustanna posługa kapłanów przy ołtarzu i w konfesjonale, a także oprawa liturgiczna. Dużą wagę przykładamy do modlitwy wiernych oraz adoracji zaczynającej się w Godzinie Miłosierdzia - o 15.00.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 RokuWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pamiętam jak moje miasto odwiedził przez lato,
z papamobil błogosławił, dzięki Bogu za to.
Jego twarz skupioną bardzo wciąż mam przed oczami,
twarz niezwykle zamyśloną, Świętym już był z nami!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.