Facebook Google+ Twitter

Łagiewniki: Właściciel nie pomógł rannej klaczy

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-09-05 08:03

W piątek Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami otrzymało sygnał, że konie w jednym z gospodarstw w Łagiewnikach są w fatalnym stanie zdrowia. To, co zobaczyli, zszokowało ich kompletnie.

 / Fot. Express Ilustrowany- Zadzwoniła do nas kobieta, która zauważyła konia z ogromną raną. Widziała też, jak właściciel bił zwierzęta kijem - mówi Ewa Nawalny, wiceprezes ŁTOnZ. W domu obecny był tylko syn podejrzanego Szczepana Rz., który najpierw zaprzeczył jakoby w gospodarstwie znajdowały się konie, ale później zmienił zdanie i przyznał, że pasą się one w drugim końcu posiadłości. Na łące były dwie klacze ze źrebakiem. Jedna z kobył miała na zadzie okrągłą ranę o średnicy blisko 30 cm, do której prawdopodobnie wdało się zakażenie.

Inspektor weterynaryjny stwierdził, że musiała ona powstać dwa miesiące temu, prawdopodobnie przy kryciu. - Koń wymaga natychmiastowej pomocy medycznej - mówił dr Tadeusz Bek. Choć syn i wnuk właściciela zobowiązali się ostatecznie do zaopiekowania się ranną klaczą, działacze ŁTOnZ nie wierzą im i zamierzają złożyć doniesienie do prokuratury o zaniedbaniu jej stanu zdrowia i znęcaniu się nad resztą koni. Za maltretowanie zwierząt grozi do 2 lat więzienia.

(tas)
K. W.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.