Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32665 miejsce

Łagodny weekend w Sandomierzu

Dzisiaj w Sandomierzu zakończy się kolejny Festiwal Łagodności zwany także Bezalkoholową Ucztą z Piosenką. O godzinie 19 w sali kameralnej Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej wystąpi zespół "Pilar".

Plakat z programem Festiwalu Łagodności. / Fot. www.sandomierz.plFestiwal rozpoczął się w ubiegła niedzielę, kiedy to na Rynku Starego Miasta wystąpił Marek Tercz i Nocna Zmiana Bluesa ze Sławomirem Wierzcholskim. Wczoraj w sali rycerskiej sandomierskiego zamku zagrał obchodzący 30-lecie pracy twórczej Sklep z Ptasimi Piórami. Wystąpił także Jacek Borkowski, aktor znany m.in. z serialu "Klan".

Wstęp na koncerty festiwalu, którego organizatorem jest Urząd Miasta w Sandomierzu i Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej jest bezpłatny. Celem imprezy jest propagowanie stylu życia bez alkoholu i agresji, stąd taki a nie inny dobór wykonawców i repertuaru.

Zaproszenie na odsłonięcie ławeczki Wojtka Belona. / Fot. www.umig.busko.plWiadomo, że mistrzem łagodności był Wojciech Belon, twórca Wolnej Grupy Bukowina, autor i wykonawca "Pieśni łagodnych". W jego rodzinnym mieście, Busku-Zdroju, odbędzie się dzisiaj o godzinie 17 odsłonięcie ławeczki Belona. Wystąpią Słoneczne Trampy, Marcin Skrzypczak (laureat I nagrody tegorocznego festiwalu piosenki im. Wojtka Belona) i oczywiście Wolna Grupa Bukowina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.09.2008 21:40

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ ciekawa impreza i muzyka / też mi bliska/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.