Facebook Google+ Twitter

Lahti. Bardal wygrywa kwalifikacje, czterech Polaków w konkursie!

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego na skoczni w Lahti wygrał Norweg Anders Bardal. Na drugim miejscu niespodziewanie znalazł się reprezentant Finlandii Jarkko Maeaettae, a tuż za nim sklasyfikowany został Czech Lukas Hlava. W konkursie głównym zobaczymy aż czterech biało-czerwonych.

Anders Bardal / Fot. Anders Bardal, fot. Tadeusz MieczyńskiReprezentant Norwegii w piątkowych kwalifikacjach na skoczni K-116 osiągnął 125,5 m i dzięki wysokim notom za styl minimalnie, bo o pół punktu, wyprzedził debiutującego w zawodach pucharowych Fina Jarkko Maeaettae - 125,5 m. Trzeci Hlava lądował również na 125,5 m. W ścisłej czołówce znaleźli się jeszcze Czech Roman Koudelka (123,5 m), podopieczny Miki Kojinkowego, Anders Jacobsen (120 m) oraz kolejny zawodnik gospodarzy, Olli Muotka (121,5 m).

Skoki narciarskie. Norwegowie wygrali konkurs drużynowy

Adam Małysz / Fot. Adam Małysz, fot. Tadeusz MieczyńskiW niedzielnym konkursie wystartuje aż czterech Polaków. Oprócz Małysza i Stocha, którzy nie musieli brać udziału w kwalifikacjach, awans uzyskali również Piotr Żyła (116,5 m i 20. lokata) oraz Tomasz Byrt (115,5 m i 26. miejsce). Stefan Hula po słabym skoku na 92,5 m nie zdołał załapać się do konkursowej pięćdziesiątki.

Wśród skoczków, którzy nie musieli się kwalifikować, świetne próby oddali Adam Małysz i Simon Ammann (po 125,5m). Ze skoków treningowych zrezygnowali Austriacy - Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler oraz Martin Koch.

PŚ w Lahti. Małysz będzie walczył o podium!

Na sobotę zaplanowany jest konkurs drużynowy, a na niedzielę indywidualny.Skocznie w Lahti / Fot. fot. Tadeusz MieczyńskiProgram zawodów w Lahti

12 marca, sobota:
15.15 - seria próbna
16.00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

13 marca, niedziela:
14.00 - seria próbna
15.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.