Lakers coraz bliżej zwycięstwa w Konferencji Zachodniej

W piątym meczu finału Konferencji Zachodniej NBA, Los Angeles Lakers pokonali u siebie drużynę Denver Nuggets 103:94. W serii do 4 wygranych prowadzą 3:2.

Shannon Brown / Fot. PAPMecz bardzo dobrze zaczęli gracze Denver. Szybko uzyskali kilkupunktowe prowadzenie. Ostre, fizyczne pojedynki toczyli Dahntay Jones i Kobe Bryant. Pierwsza połowa to znakomita gra Dereka Fishera (zdobył 12 pkt), który jak do tej pory zarówno w tej serii jak i w całych play offach zawodził. Lakers skutecznie kryli Carmelo Anthonego, dzięki czemu jeśli ten nie trafiał, piłki na atakowanej tablicy zbierali Nuggets, co było kluczem do ich zwycięstwa w meczu numer 4.

Pod koniec pierwszej kwarty, i w znacznej części drugiej, błyszczeli gracze rezerwowi obu drużyn. Chris Andersen miał w tym czasie 2 spektakularne bloki. Dobrą zmianą za Billupsa był Carter, a za Anthonego - Kleiza. J.R.Smith zaczął mecz bardzo dobrze, zdobywając kilka punktów i rozdając kilka asyst. Lakers nie pozostawali dłużni. Lamar Odom zaliczył doskonały mecz, grał agresywnie, był wszędzie i robił niemal wszystko. Zakończył mecz z dorobkiem 19 punktów, 14 zbiórek, 4 bloków i 3 asyst. Przydatny był Walton, ważne rzuty trafiał Vujacic - min. "trójkę" na zakończenie pierwszej połowy, która doprowadziła do remisu po 56.

Początek trzeciej kwarty ponownie należał do Nuggets, którzy prezentowali świetną grę piłką, i tak jak na początku meczu, odskoczyli na kilka punktów. Gdy wydawało się, że przewaga może się tylko zwiększać, coś się w drużynie z Denver zacięło. W pewnym momencie kwarty stracili piłkę w czterech kolejnych akcjach i Lakers doprowadzili do remisu 73:73. Ostatnie 2 minuty trzeciej odsłony, to szalona koszykówka z obu stron, dużo walki, biegania od kosza do kosza, ale sporo niecelnych rzutów.