149476 miejsce

Lakers po raz 15. mistrzami NBA!

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2009-06-15 08:35

Koszykarze Los Angeles Lakers pokonali na wyjeździe ekipę Orlando Magic 86:99 (28:26, 18:30, 15:20, 25:23) i tym samym zdobyli tytuł mistrzowski koszykarskiej ligi NBA. Kalifornijczycy wygrali finałową rywalizację 4:1.

Cobe Bryant z podwójnym pucharem, mistrzowskim i MVP. / Fot. EPA/PAP LARRY W. SMITHMVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem finałów wybrany został Kobe Bryant, który mistrzostwo NBA zdobył już po raz 4. w swojej karierze.

Niestety, nasz jedyny polak grający w amerykańskiej lidze Marcin Gortat, na tytuł mistrzowski będzie musiał jeszcze poczekać. W tym meczu udało mu się zdobyć 4 punkty, spędzając na parkiecie blisko 9 minut.