Facebook Google+ Twitter

Lakkadiwy - nowa atrakcja turystyczna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-20 17:57

Miłośnicy tropikalnych plaż i nurkowania zyskają w Indiach nową atrakcję turystyczną. Komitet parlamentarny odpowiedzialny za rozwój turystyki rekomenduje rządowi indyjskiemu otwarcie dla turystów archipelagu Lakkadiwów, wysp leżących na Oceanie Indyjskim i będących częścią państwa indyjskiego.

Według komitetu, Lakkadiwy są wymarzoną atrakcją dla turystów poszukujących dziewiczych plaż oraz możliwości uprawiania sportów wodnych. Wiele z wysp należących do archipelagu jest niezamieszkanych i stanowi doskonałą lokalizację dla ośrodków wczasowych oraz kurortów.

Władze indyjskie niezbyt chętnie wpuszczały w rejon Lakkadiwów turystów tłumacząc to chęcią ochrony środowiska naturalnego. Teraz jednak Lakkadiwy powoli się otwierają. Jedna z bezludnych wysp została już przekazana korporacji turystycznej, która zamierza tam budować nadmorski kurort. Dwie pasażerskie linie żeglugowe otrzymały także prawo zawijania do portów znajdujących się na wyspach.

Jak zapowiadają indyjscy eksperci turystyczni, Lakkadiwy już niedługo staną się konkurencją dla niedaleko od nich położonych Malediwów. Archipelag ten od dawna cieszy się opinią prawdziwego raju dla miłośników sportów wodnych i plażowego wypoczynku w tropiku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.