Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11112 miejsce

Laliki - ośrodek przyjazny młodym diabetykom

Od 30 czerwca do 3 lipca dzieci z terenu Śląska chore na cukrzycę przebywały na Wyjazdowym Warsztacie Edukacyjnym pt. "Cukrzyca - edukacja zdrowotna", na terenie Ośrodka Szkoleń, Rehabilitacji i Wypoczynku w Lalikach.

Szkolenie młodych diabetyków / Fot. Fot. Irena Kania-SurowiecOrganizatorem wyjazdu było Stowarzyszenie NiepełnosprawniSprawni, reprezentowane przez Irenę Kania - Surowiec oraz Urząd Marszałkowski w Katowicach. Projekt, który miał na celu szkolenie dzieci i młodzieży z zakresu wiedzy o tej chorobie cywilizacyjnej, był dla uczestników okazją do zdobycia nowych informacji, integracji i odpoczynku.

Ośrodek Szkoleniowy w Lalikach okazał się dla młodych cukrzyków bardzo przyjaznym miejscem - dbano o dzieci, jak we własnym domu. Małgorzata Półka (pracownik ośrodka), wykazała się dobrym sercem udostępniając bezpłatnie rozrywkę dla uczestników warsztatu. Pomocną dłoń wyciągnął również Zakład Aktywności Zawodowej w Lalikach.

Szkolenia diabetologiczne, które były tematem przewodnim wyjazdu były prowadzone przez panią Marię Hałata - Szafran. Pani Maria robiła wszystko, aby wiedza, którą przekazywała została dzieciom w pamięci, a nie było to łatwe, bo na dworze słońce, lato, wakacje.

Pielęgniarka pani Agnieszka Słaby okazała się prawdziwym aniołem stróżem, czuwała nad dziećmi w dzień i w nocy, jak prawdziwa mama. Wbrew nazwisku wcale nie była słaba, skąd czerpała siły?

Były również przyjemności... uczestnicy zwiedzali stary, zabytkowy kościół pw. NMP w Lalikach, ośrodek zorganizował dyskotekę dla dzieci", w plenerze odbyły się zajęcia teatralne, które poprowadziła pani psycholog Monika Kincel. Dzieci były zachwycone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Sandra Tomczok
  • Sandra Tomczok
  • 14.09.2012 20:49

Super wyjazd. Chciałam bym jechać tam jeszcze raz...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skorzystam z okazji i poproszę o podpowiedź, jak i gdzie pozyskać sponsorów dla stowarzyszenia? Chodzi o zakup nagród dla uczestników konkursów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki Ela :)
Marzę o tym, żeby można było zrobić więcej, ale od marzeń do szarej rzeczywistości dłuuuuuga droga i z wybojami - a to przykre!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na takie rzeczy wciąż brakuje pieniędzy, buzia się uśmiecha, że od czasu do czasu jednak się coś dzieje i ktoś skorzysta. Fajne rzeczy opisujesz Jagoda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.