Facebook Google+ Twitter

Lalka też człowiek. Wkrótce rusza VII edycja festiwalu.

14 spektakli z całego świata, liczne pokazy filmowe, warsztaty i wystawy. Organizatorzy, jak co roku, za cel przyjmują pokazanie widzom, że teatr lalek nie jest rozrywką dla dzieci ani reliktem przeszłości.

 / Fot. Tomasz Taracha14 listopada rusza kolejna edycja cieszącego sie międzynarodową sławą Festiwalu Teatrów Lalek dla Dorosłych. Autorzy projektu, Unia Teatr Niemożliwy, zapraszają na spektakle zarówno tradycyjne, jak i nowatorskie, będące przekrojem przez aktualne dokonania artystów z całego świata. W tym roku wystąpią grupy teatralne między innymi z Kanady i Iranu. W ramach konkursu, międzynarodowe jury przyzna nagrody dla najlepszego aktora, najlepszego Spektaklu, za kreatywność oraz wiele innych.

"Teatr lalkowy (zwany szerzej i bardziej trafnie teatrem ożywionej formy) dla dorosłych jest niszową dziedziną sztuki - znaną i uprawianą jednak na całym świecie. Pragniemy przekonać, że istnieją różne języki sztuki, różne przestrzenie twórcze, że warto je poznawać. Nimi śmiać się, wzruszać, oddychać, a jeśli odrzucać, to świadomie" - w taki sposób organizatorzy przedstawiają misję festiwalu na facebookowym profilu.

Jak co roku, w otwartym konkursie wyłoniono plakat promujący wydarzenie. Wygrała praca fotografa Tomasza Tarachy.

- Zwycięski plakat wyróżniał się spośród innych propozycji czystością formy oraz wyobraźnią i wrażliwością autora. Tomasz Taracha umownie potraktował nazwę i temat festiwalu. Jego praca wyraża to, co jako Unia Teatr Niemożliwy staramy się prezentować od samego początku: różne oblicza teatru lalek. W jego projekcie zobaczyliśmy jak różne, samodzielne elementy, zestawione razem, tworzą nową jakość. W efekcie trudno przejść obok niego obojętnie. A takie jest przecież zadanie plakatu - uzasadnił wybór jeden z jurorów, Marek Żurawski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.