Facebook Google+ Twitter

LAMAILA w Teatrze Wielkim w Łodzi

Baśniowy spektakl dla całej rodziny - widowisko taneczne LAMAILA, przedstawienie, które uwodzi zachwyca feerią barw i pozwala wyobraźnią sięgnąć gwiazd. LAMAILA w Teatrze Wielkim w Łodzi tuż po wakacjach: 21 i 22 września 2017.

 / Fot. materiały własne TeatruLibretto tego czarodziejskiego widowiska tanecznego napisała Liwia Pawłowska, muzykę z kolei skomponował Maciej Pawłowski. Historia mówi o wydarzeniach dziejących się w Krainie Dnia i Nocy, gdzie główna bohaterka, Księżniczka Dnia – tytułowa Lamaila – zostaje nagle w środku nocy obudzona przez śmiesznego stwora mieszkającego w głębinach bagna – Mr. Gulgacza. Lamaila dzięki pełni księżyca... zakochuje się w Księciu Nocy – Namadilu. Kiedy wszyscy są pewni, że ta para nigdy się już nie spotka, wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót.
Muzyka utrzymana jest w disney’owskim stylu, z dużą ilością pięknych melodii. Znaczna część materiału muzycznego została zinstrumentowana przez samego mistrza gatunku, najbardziej znanego w Polsce kompozytora muzyki baletowej – Bogdana Pawłowskiego, którego KRÓLEWNA ŚNIEŻKA od 40 lat święci triumfy na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. I wszystko wskazuje na to, że LAMAILA może zdetronizować „królową” pod względem popularności.

LAMAILA to widowisko taneczne na 70 tancerzy baletu, akrobatów i uczestników programu edukacyjnego, ale LAMAILA to również musicalowe piosenki w wykonaniu Kai Mianowanej i Martina Fitcha. ">Posłuchajcie piosenki "Ktoś inny niż ja" w wykonaniu Kai Mianowanej i Martina Fitchamuz (M. Pawłowski, sł. A. Otto-Nowak).

Przed każdym spektaklem Astronom wprowadzi publiczność w sekrety koniunkcji planet – wydarzenia astronomicznego mającego ogromny wpływ na dalsze wydarzenia w spektaklu. Popularno-naukowy wstęp astronomiczny przygotowali pracownicy Planetarium EC-1.

Choreografia: Andrzej Morawiec
Kompozytor: Maciej Pawłowski
Libretto: Liwia Pawłowska
Teksty piosenek: Anna Nowak-Otto

Realizatorzy: reżyseria: Maciej Pawłowski / choreografia: Andrzej Morawiec / kierownictwo muzyczne: Tadeusz Płatek / scenografia: Grzegorz Policiński / kostiumy: Anna Chadaj / instrumentacja: Bogdan i Maciej Pawłowscy / reżyseria świateł: Tomasz Filipiak / reżyseria dźwięku: Paweł Zawadzki / animacje: Tomasz Grimm.
Obsada: soliści, koryfeje,zespól baletowy i orkiestra Teatru Wielkiego w Lodzi oraz uczestnicy programu edukacyjnego "Lamaila".

LAMAILA w Teatrze Wielkim w Łodzi
21 września 2017, godz. 11:00
22 września 2017, godz. 11:00
22 września 2017, godz. 18:30
ostatnie bilety!!!
bilety: od 27 zł

do nabycia na stronie: http://www.operalodz.com/ lub www.bilety24.pl
w kasie Teatru - tel. 42 633 77 77.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.