Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22615 miejsce

Lamb – brytyjski duet trip hopowy wystąpi 10 grudnia w Basenie!

Legendarny i kultowy brytyjski duet powraca na koncerty z nową płytą „Backspace Unwind”! W Polsce zagrają 4 koncerty - najbliższy już dziś we Wrocławiu!

 / Fot. Materiały prasoweLamb to legendarny i kultowy brytyjski duet, wyrosły na stylistyce bristol sound i trip hopu. Obok Massive Attack, Portishead i Hooverphonic - Lamb udowadnia, iż muzyka elektroniczna może mieć romantyczną twarz. Charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów - Lou Rhodes oraz producent i multinstrumentalista Andy Barlow, stworzyli niepowtarzalny styl łączący liryczną wokalistykę z ambientowymi, trip-hopowo jazzowymi pulsacjami. Mają swym koncie 5 albumów i wiele kompilacji, na których pojawiły się kultowe już dziś utwory jak: Gabriel, Górecki, Heaven, Angelica, Lullaby , Cottonwool czy God Bless.

W 2004 roku duet oficjalnie zawiesił swoją działalność, zaś jego twórcy skoncentrowali się na własnych, solowych projektach. Na początku 2009 roku świat obiegła sensacyjna wiadomość o wznowieniu działalności koncertowej duetu. W ramach trasy w 2009 zespół po raz pierwszy odwiedził Polskę i zagrał pamiętny koncert w warszawskim Palladium.

Ogromny sukces trasy koncertowej zachęcił duet do powrotu do studia i pracy nad swoim piątym studyjnym albumem. W 2011 roku ukazał się krążek pt. 5. Po wyprzedanym koncercie na festiwalu Tauron Nowa Muzyka i rewelacyjnym koncercie na FreeFormFestival zespół wystąpił na 3 koncertach w Polsce w 2012 roku. Teraz powracają na 4 koncerty w ramach promocji nadchodzącego, szóstego albumu zespołu „Backspace Unwind”. Premiera nowego albumu już 20 października!

W końcówce tego roku zagrają 4 koncerty w Polsce:

08.12.2014 - Stary Klasztor (Wrocław)
09.12.2014 - Klub Fabryka (Kraków)
10.12.2014 - Basen (Warszawa)
11.12.2014 - B-90 (Gdańsk)


Ceny biletów: 100 zł do 30 września, 120 zł od 1 październikaWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.