Facebook Google+ Twitter

Lampa. Iskra Boża. Literatura na rynku idei

4 grudnia w Słupsku odbędzie się ogólnopolska konferencja poświęcona wydawnictwu "Lampa".

Spotkanie organizowane jest przez Koło Naukowe Polonistów oraz Instytut Polonistyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Ma ono na celu zgromadzenie literaturoznawców i kulturoznawców z różnych ośrodków akademickich w Polsce, aby rozważyć problemy głównych kierunków pisarstwa twórców wydających swoje utwory w „Lampie”, dominujących w oficynie poetyk, technik artystycznych poezji i prozy (collages, pastisze, parodie), kręgów literackich wydawnictwa (relacje ideowe, środowiskowe, personalne), specyfiki czasopisma „Lampa”, inicjatyw interdyscyplinarnych pisma (np. komiks, muzyka). W kręgu zainteresowań spotkania jest także polityka wydawnicza „Lampy i Iskry Bożej”oraz stosunek współczesnych mediów do literatury wydawnictwa.

Daniel Odija podczas ubiegłorocznej konferencji. / Fot. Mateusz SienkiewiczChętni do uczestnictwa w spotkaniu proszeni są o zgłoszenie swoich tematów pod adres mailowydo 10.XI. Organizatorzy przewidują publikację najciekawszych artykułów w zbiorowym tomie po konferencyjnym.

Konferencja "Lampa. Iskra Boża. Literatura na rynku idei" nie jest pierwszym takim spotkaniem organizowanym przez Koło Naukowe Polonistów Akademii Pomorskiej w Słupsku. W grudniu ubiegłego roku bohaterem spotkań młodych filologów była literatura wydawnictwa "Czarne". Podczas tego wydarzenia uczestnicy mieli okazję spotkać się z Danielem Odiją - pisarzem, twórcą "Ulicy" i "Tartaku", finalistą nagrody Nike w 2004 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Widać, że krytykują osoby nieczułe na "środki artystyczne" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy fotografowany się rozpoznał

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozmarzona głowa ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcie koszmarne ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.