Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5065 miejsce

Lampy Drzymały zastąpią oświetlenie ogródków na warszawskiej Starówce?

W ogródkach na warszawskiej Starówce zapanują w tym roku egipskie ciemności. Wszystko za sprawą decyzji konserwatora zabytków, który nie wyraził zgody na "nieuzasadnione źródła światła w zabytkowej przestrzeni". Odpowiedzią na decyzję konserwatora mogą już wkrótce być lampki naftowe lub na baterię, które chce wprowadzić Grupa M20.

 / Fot. Hiouppo, GNU, CC3.0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Old_market_square.jpg&filetimestamp=20070624184700Na pomysł wypożyczania klientom ogródków lamp na baterię lub naftowych wpadli aktywiści z grupy M20, którzy zajmują się przestrzenią publiczną. Uznali bowiem decyzję konserwatora o usunięciu "nieuzasadnionych źródeł światła z zabytkowej przestrzeni" za "idiotyczną". W praktyce oznaczałby ona pozbawienie gości ogródków lamp, a w konsekwencji jedzenie w ciemnościach - czytamy na tvnwarszawa

Witold Weszczak, członek grupy M20, proponuje w tej sytuacji restauratorom, by w miejsce
oświetlenia stacjonarnego, wprowadzili lampy do wieszania, wypożyczane klientom. Lampki mogłyby być płatne, ale np. przy zamówieniu powyżej 4 zł klienci dostawaliby je w promocji. Lampy mają już nawet nazwę: lampy Drzymały, nawiązując tym samym do tradycji obchodzenia przepisów prawa..Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.