Facebook Google+ Twitter

Lana Del Rey. Kocha ją premier Anglii, kocham i ja

Wielka artystka czy nadmuchana przez speców od show-businessu lala? Gorsza kopia Florence and The Machine i Lykke Li, czy dorodna córa Nancy Sinatry oraz Beth Gibbons z Portishead? Jaka jest prawda o Lanie Del Rey i jej wyczekiwanej płycie?

Sonda

Lana Del Rey. Kolejne odkrycie show-businessu?

 / Fot. André de Saint-Paul/CC 3.0Janusz Korwin Mikke często powtarza, że światem rządzą mężczyźni. Na dowód słuszności jego tezy przywołuje przykłady; a to wyniki w szachach czy brydżu, a to dokonania w naukowych wynalazkach. Gdyby jednak nie zatrzymywał się w tej wyliczance i analizował kolejne dziedziny, zrozumiałby, że jego teza jest nieprawdziwa. Dla przykładu w takiej muzyce mamy prawdziwą "seksmisję"- rządzą tam praktycznie same kobiety.

Wystarczy przywołać, co na listach wyprawia Adele. Jej album ukazał się prawie rok temu, a wciąż utrzymuje się na topie. Wystarczy przypomnieć, że w zeszłym roku główną nagrodę Mercury Prize zdobyła PJ Harvey za doskonały album "Let's England Shake". Świetne płyty nagrały Anna Calvi, Lykke Li oraz Florence The Machine. Wygląda na to, że muzyczny świat powołał do życia kolejną artystkę, która zasili te zacne grono.

O Lanie Del Rey był głośno już w zeszłym roku; teledysk do utworu "Video Games" obejrzało ponad 13 milionów ludzi, zaś dziennikarze "New Musical Express" oraz "Guardian" uznali "Video Games" za najlepszy utwór 2011 roku. Nic, więc dziwnego, że jej płyta była zapowiadana jako najważniejszy debiut tego roku.

Lana Del Ray w rzeczywistości nazywa się Elizabeth Grant. Ponoć ten pseudonim został wymyślony przez jej menadżerów i jest to tylko jedna ze spekulacji, która tworzy czarną legendę piosenkarki. Zarzuca, się jej, że już kilka lat temu nagrała płytę pod innym nazwiskiem, dlatego "Born To Die" nie może być żadnym debiutem. Twierdzi, się, że artystka pod wypływem operacji plastycznych znacznie wyładniała. Krótko mówiąc, stawia się tezę, że ten cały "hype" na nią, starannie zaplanowaną akcją jej odkrywców.

BBC twierdzi, że te wszystkie spekulacje nie są warte "funta kłaków" i nie mają kompletnie żadnego znaczenia, ponieważ artystka nagrała bardzo dobry album, a jej muzyka broni się sama. "Wystarczy posłuchać "Video Games", aby zapomnieć o tych wszystkich bzdurach"- piszą dziennikarze BBC.

Sama artystka zwierzyła się, że inspiruje się takimi artystami jak Kurt Cobain, Bob Dylan, Nancy Sintra. Tym samym Lana Del Rey postawiła sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Nie mnie jednak gratuluje wyboru!

Na początku wspomniałem nazwiska artystek, które w zeszłym roku nagrały dobre płyty - to nie przypadek. Lana Del Rey jest ulepiono z tej samej gliny. Jest Anną Calvi, Lykke Li i Flo w jednej osobie. Przyznaje płyty Florence And The Machine i Pj Harvey były bardzo wysoko w moim prywatnym topie najważniejszych płyt ubiegłego roku. Czuje, że w 2012 będzie podobnie z Laną Del Rey będzie podobnie. Co za płyta!

Najmocniejsze momenty płyty. Posłuchaj:
Born to die
Off the races
Blue jeans
Video Games
Radio
Diet Mountian Dew

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Annę Calvi mogłem oglądać i słuchać na żywo w KAMPNAGEL, Hamburg -Winterhude! rzeczywiście wspaniałe przeżycie muzyczne i artystyczne. Bo przecież...każda kobieta jest diamentralnie inna !:)) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
ktosia
  • ktosia
  • 31.01.2012 11:04

o wlasnie! tez mu tego utworu tam brakowalo. dziwi mnie za to diet mountain dew, bo wersja z tej plyty jest zdecydowanie przekombinowana... fajne jest jeszcze without you, choc serce skradlo blue jeans jednak na dlugo przed ukazaniem sie plyty...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dark
  • Dark
  • 31.01.2012 10:29

W najmocniejszych momentach zdecydowanie brak utworu ''Dark Paradise'', który już został okrzyknięty najlepszą piosenką na płycie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.