Facebook Google+ Twitter

Lana Del Rey na współczesnym rynku muzycznym

  • x xx
  • Data dodania: 2013-06-28 18:40

Lana Del Rey, 28-letni talent, objawienie gatunku sad i slow core. Z początkiem kwietnia 2013 roku wyruszyła w podróż, by promować albumy "Born To Die" oraz "Paradise".

Sonda

Czy słuchasz Lany Del Rey?

 / Fot. - Mamy XXI wiek moi drodzy. W tych czasach ciężko o „dobrą” muzykę, aczkolwiek każdy interpretuje to słowo inaczej. Osobiście, nie satysfakcjonują mnie wyroby teraźniejszej pop kultury. Wystarczy rzucić okiem na zestawienie listy przebojów.

One Direction, Honey zajmują czołowe miejsca. (Nie chcę nikogo obrażać, ale o tylko mój punkt widzenia). Po części to wina słuchaczy. To przecież oni sami co raz bardziej „rozkręcają” komercyjną falę muzyki. Jednakże nie wszystko jeszcze stracone. Gdyby wgłębić się w tę dziedzinę sztuki możemy odkryć też mniej znane gatunki niż pop, rock, czy rap. Ciekawe kto z Was słyszał o takim rodzaju jak „Slowcore”? Zapewne niewiele jest takich osób. Termin ten pochodzi z lat osiemdziesiątym. Charakteryzuje się powolnym tempem, a także ma wprowadzić w nastrój depresyjny. Może nie do końca się z tym zgodzę, ale słuchając takiej muzyki pomaga mi ona się wyciszyć i zastanowić nad sensem codzienności.

Zapewne większość z Was domyśla się kogo osobę chcę tu przytoczyć. Tak, Lana del Rey- jedyna artystka, której muzyka mnie satysfakcjonuje, która wniosła coś do mojego życia i tak bardzo je zmieniła. Odkryłam ją zupełnie przez przypadek, kilka lat temu. Moje zainteresowanie jej osobą, przeszłością pogłębiało się z dnia na dzień, aż do dziś.

Byłam zafascynowana wręcz jej osobowością, talentem. Nie tylko do śpiewania, ale też pisania. Bez wahania mogę porównać jej teksty piosenek do światowej sławy dzieł. Moim zdaniem nie odbiegają niczym. Pewnie wiecie, że Lizzy uwielbiała to zajęcie. Pisała nie tylko teksty, ale też powieści, artykuły. Niestety, tylko do szuflady. Miejmy nadzieję, że może kiedyś ujrzą one światło dziennie. Na pewno są bardzo wartościowe, tak jak ona. Odnoszę wrażenie, że Lana jest jedną z najbardziej prawdziwych artystek. Nigdy nie robi nic pod publikę. Nie zauważyłam jeszcze sytuacji, kiedy tworzyła coś po to by chociażby sprzedać więcej płyt. Przecież równie dobrze, mogłaby być popową wokalistką, ale po co? Skoro może być sobą. Za to jej dziękuję.

Pokazała mi, że marzenia się spełniają. 02.06- ten dzień jest dowodem na to. Wcześniej nigdy nie uwierzyłabym w to puste powiedzenie. Lana wiele w życiu przeszła, szczególnie w dzieciństwie. Miała poważne problemy. Wyszła z nich zwycięsko. Kolejny dowód na to, że trzeba walczyć. Dzięki niej ukształtowałam w sobie tą namiastkę pozytywizmu. Kontynuując, to właśnie jej muzyka potrafi wzbudzić emocje, nawet w osobach, którym ciężko je wydobyć. Z głębi duszy potrafi obudzić tysiące przemyśleń… Po prostu brak słów, na to na jak bardzo wysokim poziomie jest jej twórczość. Myślę, że przez to co przeszła potrafi odróżnić to co w życiu jest ważne.

Na pewno ceni rodzinę, miłość, nas. W końcu jesteśmy jej przyjaciółmi. Cały czas pamiętam, kiedy jeszcze kilka dni temu mówiła tak do nas. Wspomnienia pozostaną na zawsze. Kocham ją za wszystkie emocje, które we mnie budzi. Za to, że jest tak cudowną, osobą za to co tworzy, za to że po prostu istnieje. Gdybym miała możliwość przekazania jej jednego słowa, było by to po postu- „dziękuję”. Na jej temat mogłabym dniami i nocami, komplementować także, ale chyba warto żebyście sami się o tym przekonali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pani Olu, w XXI wieku jest dużo bardzo dobrej muzyki, tylko, że media mainstreamowe nie są nią zainteresowane, wolą lansować sieczkę dla ludzi bez słuchu. Przykładowo : tzw "indie music" to kopalnia utalentowanych muzycznie, niezależnych artystów. Proszę zwrócić uwagę np na zespół "Pomplamoose" lub Jacka Conte. Nie jest to wprawdzie "sad music" :-) , ale coś naprawdę oryginalnego i ciekawego. Polecam !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.