Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25686 miejsce

Lana Del Rey zaśpiewa w Warszawie. Ale tylko dla wybranych gości

Wschodząca gwiazda popu Lana Del Rey przyjeżdża do Warszawy. Wokalistka wystąpi 14 września w Teatrze Wielkim jako największa atrakcja gali plebiscytu "Polacy z werwą". Zwykły śmiertelnik nie będzie jednak miał możliwości zobaczenia jej na żywo.

wokalistka Lana del Rey / Fot. André de Saint-Paul/CC 3.0Szerszej publiczności pozostanie podziwianie kunsztu 26-letniej wokalistki w telewizji. Transmisję przeprowadzi z lekkim poślizgiem TVP 1 w przyszły piątek o godzinie 22.20. Gala rozpocznie się natomiast o godzinie 20.

Tylko zaproszeni goście będą mogli zobaczyć występ. "Jest to spowodowane przede wszystkim specyfiką tej uroczystości, która jest galą plebiscytu" -wyjaśnia naszemu serwisowi Maciej Szczepaniak z Allegro Agency, jednego z organizatorów imprezy. Niemniej jednak podkreśla on, że liczba gości jest i tak zbyt duża, aby pozwalało to na dystrybucję biletów w wolnej sprzedaży. Szczepaniak uważa, że na podstawie liczby pozytywnych odpowiedzi na zaproszenia, Teatr o pojemności 1736 osób może wypełnić się do ostatniego miejsca: "Liczymy na to". Inicjator plebiscytu, PKN Orlen, zaprosił na galę celebrytów i osoby związane z dziedzinami, w których przyznawane będą wyróżnienia dla zdaniem kapituły najzdolniejszych Polaków: nauki, medycyny, kultury i sztuki, ochrony środowiska, innowacji w biznesie, mody i sportu.

Lana Del Rey jest nazywana królową Internetu. Jej teledyski zyskały dużą popularność na serwisie "YouTube" jeszcze przed wydaniem tegorocznego albumu "Born to Die", który znalazł się w tym roku aż w 14 krajach na pierwszym miejscu list przebojów iTunes. Na dzień dzisiejszy oficjalny wideoklip do "Born to Die" może pochwalić się ponad 62 milionami odsłon. W Polsce krążek amerykańskiej piosenkarki uzyskał status Platynowej Płyty. Przyznawany jest on za sprzedaż co najmniej 20 tysięcy egzemplarzy krążków. Imponujący debiut zanotowała del Rey także w Wielkiej Brytanii. Album wskoczył tam na początku lutego od razu na pierwsze miejsce list przebojów.

Krytycy Lany Del Rey zarzucają jej jednak słabe ich zdaniem zdolności wokalne. Po występie urodzonej w Nowym Jorku piosenkarki w znanym programie "Saturday Night Live" amerykańskiej sieci telewizyjnej NBC w styczniu tego roku eksperci nie zostawili na niej suchej nitki. Po fali krytyki, która spadła na del Rey po tym występie, artystka przerwała trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. W sieci krążą plotki o strachu Lany Del Rey przed występami publicznymi. Na potwierdzenie tej tezy internauci przywołują fakt, że odwołała ona także zaplanowane na jesień koncerty w Australii i występ na festiwalu w Austin. Jedynie perfekcyjny marketing jej ojca milionera ma stać za jej nagłymi sukcesami. Te pogłoski nie mają jednak zdaniem organizatorów żadnego związku z zamknięciem występu dla publiczności. I mimo wszystko wokalistka nie będzie śpiewała w Warszawie z playbacku. "Z tego co wiem, będzie to koncert na żywo" - zapewnia Szczepaniak.

Lana Del Rey, a właściwie Elizabeth Grant, nie będzie jednak jedyną atrakcją w Teatrze Wielkim. Galę uświetnią swoim udziałem także polskie gwiazdy estrady: wokalistka Monika Brodka, pianista jazzowy i kompozytor Leszek Możdżer, zespół muzyczny Motion Trio, a także Orkiestra Kameralna Aukso i jej dyrektor artystyczny Marek Moś. Będzie także pokaz mody projektantki Gosi Baczyńskiej.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kto jak kto zaproszenie mam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.