Facebook Google+ Twitter

Lance Amstrong wraca do gry

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-10 07:28

Lance Armstrong, siedmiokrotny zwycięzca Tour de France wraca na szosy zawodowego kolarstwa. Teksańczyk zamierza startować , między innymi w wyścigu Paryż - Nicea, Dauphine Libere jak i w Tour de France, który ma zamiar wygrać po raz ósmy.

Armstrong chce startować, aby tchnąć ducha w ludzi chorych na raka. Sam w wyniku dramatycznej choroby z nowotworem pokazał, że można stawić czoła nieszczęściu. Zostawiony przez francuską grupę COFIDIS na pastwę losu, opluwany na trasie Tour de France przez francuskich kibiców i oskarżany, bezpodstawnie, przez francuskie media o branie środków dopingujących, Armstrong chce stawić czoła wyzwaniu jakim jest Wielka Pętla.
Legenda wyścigu wiele straciła na licznych aferach w jakie byli zamieszani czołowi kolarze - włącznie ze zwycięzcami tej imprezy. Obecność Armstronga na trasie Tour de France 2009 nie tylko wznieci sportową rywalizację, ale i wzbudzi lawinę polemik. Chyba, że organizatorzy zdecydują się na niedopuszczenie jego grupy do startu, a to będzie powodem jeszcze większych dyskusji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.