Facebook Google+ Twitter

Lance Amstrong wraca po 8. zwycięstwo w Toure de France

Jeden z najwybitniejszych kolarzy ostatnich lat, siedmiokrotny triumfator Tour de France, Lance Armstrong we wtorek ogłosił powrót do kolarstwa. Po trzyletniej przerwie deklaruje on chęć udziału w przyszłym roku w Wielkiej Pętli.

Lance Armstrong na podjeździe pod L'Alpe d'Huez podczas Tour de France 2001 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Lance_ArmstrongJeden z najwybitniejszych kolarzy ostatnich lat, siedmiokrotny triumfator Tour de France, Lance Armstrong we wtorek ogłosił powrót do kolarstwa. Po trzyletniej przerwie deklaruje on chęć udziału w przyszłym roku w Wielkiej Pętli i pragnie wygrać ten wyścig po raz ósmy.

Dyrektor wyścigu Christian Prudhomme oświadczył oficjalnie, że nie widzi żadnych przeszkód aby Amstrong wystartował w 2009 roku. Sarkastycznie jednak zaakcentował warunek przestrzegania przepisów antydopingowych przez Armstronga mimo, iż nigdy dotąd nie stwierdzono stosowania zabronionych środków przez tego zawodnika.

Ekipa, w której miałby wystąpić amerykański kolarz jeszcze nie jest znana. Spekuluje się nawet iż mógłby on powołać i sfinansować własny zespół.

Będzie to drugi powrót Lance Amstronga na trasy kolarskich wyścigów. Po raz pierwszy musiał przerwać swoją karierę w 1997 roku, aby walczyć z chorobą nowotworową. Zwycięstwo nad rakiem było wielkim osiągnięciem Amstronga jako człowieka wielkiej siły i wiary. Poprzez triumfalny powrót do sportu i siedmiokrotne zwycięstwo w jednym z najtrudniejszych wyścigów kolarskich na świecie udowodnił, że chorobę można pokonać i żyć nawet pełniej niż przedtem.

Powrót Amstronga do sportu to być może przede wszystkim forma pomocy i promocji dla Lance Armstrong Foundation, która ma zjednoczyć ludzi do walki z rakiem w celu podniesienia świadomości społecznej o możliwości realnego leczenia chorób nowotworowych.

Sam Lance Amstrong, jego życie, kariera sportowa i osiągnięcia są najlepszym przykładem i nadzieją dla wielu milionów chorujących na całym świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Powodzenia Lance:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.